Gresiančios baudos už nelegalių torrentų siuntimąsi

Gresiančios baudos už nelegalių torrentų siuntimąsi

Gresiančios baudos už nelegalių torrentų siuntimąsi

 

 

Dažnai žmonės mano, kad tai ką jie veikia internete niekas nemato, todėl jie gali siųstis filmus, dainas ir kito tipo turinį neatsižvelgdami į šių kūrinių autorines teises.
Deja, tokios informacijos siuntimasis gali būti susijęs su pažeidimu. Kaip ir kitose Europos šalyse, Lietuvoje už neteisėtą kūrinių naudojimą gresia administracinė atsakomybė. Šiuo metu bauda gali siekti nuo 289 eurų iki 579 eurų. Autorinių teisių savininkai gali kreiptis į teismą ir pareikalauti žalos atlyginimo.
Lietuvoje autorines teises gina įvairios organizacijos: Antipiratinė veiklos asociacija (ANVA), Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA, autorinių teisių organizacija LATGA-A.
Už autorinių teisių pažeidimus gali tekti atsakyti tiek internetinių svetainių savininkams, kurie teikia siuntimosi paslaugas, interneto paslaugų teikėjams, tiek vartotojams, kurie siunčiasi nelegalų turinį.
Siekdami apsaugoti savo įmones, interneto paslaugų tiekėjai, sutartyse su vartotojais paprastai įtraukia punktą, kuriame nurodoma, kad vartotojai privalo naudotis internetu nepažeisdami Lietuvos Respublikos įstatymų.

Baudos už nelegalaus turinio siuntimąsi iš torrent svetainių

Administracinės teisės pažeidimų kodekso 214 (10) straipsnis numato, kad „Neteisėtas literatūros, mokslo ar meno kūrinio (įskaitant kompiuterių programas ir duomenų bazes) ar gretutinių teisių objekto arba jų dalies viešas atlikimas, atgaminimas, viešas paskelbimas, kitoks panaudojimas bet kokiais būdais ir priemonėmis nekomerciniais tikslais, taip pat neteisėtų kopijų platinimas, gabenimas ar laikymas komerciniais tikslais – užtraukia baudą…“

Vartotojas pažeidęs autorines teises civilinio proceso tvarka gali būti patrauktas atsakomybėn. Taip pat, jam gali būti nutrauktos tiekti interneto paslaugos.
Laimei, šiuo metu Lietuvos teisėsauga labiau suinteresuota nubausti svetaines, kurios suteikia galimybę nelegaliai siųstis kūrinius, dar kitaip vadinamas torrent dalinimosi svetaines.
Praeityje dėl šios priežasties buvo uždaryta pasauliniu mastu gerai žinoma internetinė svetainė „Worldnova.org“. Į teismą taip pat buvo patrauktos tokios dalinimosi duomenimis svetainės kaip „filmai.in“, „tv.pr.2pr.net“ ir „torentai.ai“.
Autorines teises ginančios organizacijos imasi vis daugiau iniciatyvų, ko pasekoje piratavimų mastas Lietuvoje tampa vis labiau kontroliuojamas ir ribojamas. To pasekoje, vis daugiau lietuviškų dalinimosi turiniu svetainių tampa mokamos.

Keitimasis nelegaliais failais internete (Peer-to-peer/ P2P)

Šiuo metu vienos populiariausių keitimosi failais sistemų yra „uTorrent“ ar „qBitTorrent“.
Daugelis žmonių naudodamiesi „torrent“ programomis nesupranta, kad atsisiųsdami failus jie taip pat tampa įkėlėjais. „Torrent“ programos dažnai nustatomis taip, kad atsisiųsdami filmą, serialą ar žaidimą jūs automatiškai padarote šiuo failus prieinamais ir kitiems, norintiems juos atsisiųsti. Tokiu atveju jūs tampate įkėlėjų, dar kitaip vadinamu „Seeder“. Šis procesas yra automatizuotas ir yra torrentų tinklo, kuriame vartotojai keičiasi failais, esmė. Tai reiškia, kad atisiųsdami per „Torrent“ programą nelegalų failą, jūs taip pat galite būti baudžiamas už autorinių teisių saugomos medžiagos platinimą. To pasekoje, jums skiriama bauda gali būti daug didesnė.
Daugeliui taip pat gali atrodyti, kad siunčiantis ar dalinantis failais per torentų programas, neįmanoma nustatyti, kas tai padarė ir iš kokio IP adreso buvo skleidžiami failai. Deja, diegiant torrent programą, pavyzdžiui, „uTorrent“, visuomet tenka sutikti su licencijos sąlygomis ir paspausti mygtuką „I agree“. Paspaudę šį mygtuką jūs sutinkate, kad bus matomi visi kompiuterio duomenys, įskaitant IP adresus, išsiųstų/ parsisiųstų duomenų kiekiai, pavadinimai ir kita informacija. Šių duomenų pilnai pakanka užfiksuoti pažeidimą.
Taip pat, siunčiantis nelegalaus turinio informaciją ieškinys gali būti pateiktas net per trejus metus nuo įvkydytos veiklos dienos. Šis laikotarpis yra pakankamai ilgas todėl norint išvengti nemalonumų ateityje verta pagalvoti apie papildomas apsaugos priemones.

Nelegalaus turinio siuntimasis gyvenant ar atostogaujant užsienio šalyse

Nelegalaus turinio siuntimasis kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Vokietijoje, Olandijoje, Danijoje ir kitose šalyse, yra daug griežčiau reglamentuojamas nei Lietuvoje. Atsisiuntę autorinių teisių saugomą filmą, serialą ar muzikos įrašą lengvai galite sulaukti baudos, net ir atsotogų metu. Vakarų Europos šalys turi sukaupusios didelę patirtį šioje srityje ir sekdami IP adresus nesunkiai gali nustatyti nelegalius atsisiuntėjus.
Nuo 2016 metų Nyderlanduose „Dutch Filmworks“ gavo oficialų duomenų apsaugos tarnybos leidimą rinkti torrentų atsisiuntėjų IP adresus ir asmens duomenis. Nuo 2017 metų surinktus duomenis leista saugotis net 5 metus. Tai yra laikotarpis per kurį įmonė gali pareikalauti kompensacijos.
Vokietijoje ir Danijoje autorinės teisės saugomos dar griežčiau. Už autorinių teisių pažeidimus šiose šalyse skiriamos labai didelės baudos. Pavyzdžiui, vienas Olandijos pilietis, kuris per praktiką viešėdamas Vokietijoje atsisiuntė penkis serialo epizodus, gavo beveik 1.100 eurų pretenziją.
Amerikoje šios sumos gali būti dar didesnės. 2013 metais 29 metų Joelui Tenenbaumui buvo skirta 675.000 $ bauda už nelegalių torentų siuntimąsi.

Anoniminis torentų siuntimasis pasinaudojant VPN paslauga

Ne visuomet siunčiantis torentus galite būti lengvai atsekatas. Pavyzdžiui, žmonės kurie naudojasi VPN paslauga siųsdamiesi ar dalindamiesi torentais iš esmės lieka anonimiški. VPN programėlės pagalba tikrasis jų IP adresas yra paslėpiamas, o visi failų siuntimai bus atliekami per VPN serverį, prie kurio esate prisijungę. Tokiu būdu, autorinių teisių organizacijos mato tik VPN tiekėjo IP adresą.
Taip pat, patikimi VPN tiekėjai neseka jūsų internetinės veiklos, tai yra jie laikosi duomenų neregistravimo politikos. Tai reiškia, kad VPN tiekėjas nesaugo duomenų apie jų vartotojų elgseną internete, o autorinių teisių organizacijos kreipdamiesi į VPN tiekėją lieka tuščiomis rankomis.
Be viso to, dažnai patikimi VPN tiekėjai randasi tokiose šalyse, kaip antai, Panamoje (NordVPN), Didžiosios Britanijos Mergelių Salose (Surfshark VPN), kurios nepatenka į Europos ar JAV jurisdikciją. Registruodami įmones šiose valstybėse, VPN tiekėjai gali lengvai užtikrinti savo klientų privatumą ir anonimiškumą.

Tokie VPN tiekėjai kaip „NordVPN“, „CyberGhost“ ar „Surfshark“ leidžia savo vartotojams atsisiųsti torentus be jokių apribojimų ir labai anonimiškai.

NordVPN

NordVPN turi labai gerą atisiuntimo greitį. Šis VPN turi gaugiau nei 5400 serverių 59-iose šalyse. Mėgstantiems siųstis torentus NordVPN turi specializuotus gretus P2P serverius 46 šalyse, tame tarpe ir Latvijoje. Prisijungę prie NordVPN galėsite anonimiškai siųstis torentus ir naršyti internete. Taip pat NordVPN turi striprius šifravimo protokolus ir eilę aukštesnio lygio privatumą užtikrinsiančių parinkčių, tokių kaip „kill-switch“, dvigubas VPN ir „Onion over VPN“ funkcijos.
Kadangi NordVPN neregistruoja log duomenų, su jumis susijusios informacijos jie negali pateikti trečiosioms šalims. Ši įmonė registruota Panamoje, todėl šis VPN neturi jokių teisinių įsipareigojimų atliekant tarptautinius kriminalinius tyrimus su autorinių teisių ar kitomis organizacijomis.
Mūsų patirtis rodo, kad „NordVPN“ šiuo metu yra vienas geriausių VPN tiekėjų rinkoje. Šis VPN turi programėles skirtas „Windows“, „Mac“, „iOS“, „Android“ ir „Linux“ operacinėms sistemoms. Taip pat, turėdami vieną prenumeratą vienu metu galėsite prijungti iki 6 prietaisų.
NordVPN suteiks puikią galimybę anonimiškai ir be rūpesčių atsisiųsti torentus iš bet kurios internetinės svetainės.

NordVPN VPN
 • > 5000 serverių, 59 šalyse
 • Vienalaikis prisijungimas prie 6 prietaisų
 • Log duomenys nerenkami
 • Galima siųstis torentus
 • Prieiga prie JAV “Netflix”
9.4
3.15 €/mėn.
(3 m. abonementas)
APLANKYK NORDVPN
NordVPN VPN

 • > 5000 Serverių, 59 šalyse
 • Vienalaikis prisijungimas prie 6 prietaisų
 • Log duomenys nerenkami
 • Galima siųstis torentus
 • Prieiga prie JAV “Netflix”
REITINGAS 9.4
KAINA 3.15 €/mėn. (3 m. abonementas)
APLANKYK NORDVPN

CyberGhost VPN

CyberGhost VPN yra kitas patikimas, mūsų vertinimu TOP 2 VPN tiekėjas, kuris turi bene vieną didžiausių serverių skaičių VPN rinkoje. Įsigijus šį VPN turėsite galimybę prisijungti prie daugiau nei 6600 serverių net 89 skirtingose šalyse tame tarpe ir Lietuvoje.
CyberGhost VPN yra itin draugiškas vartotojams, todėl net neturėdami jokių IT žinių, intuityviai suprasite kaip veikia šis VPN. Taip pat, šis VPN turi greitus torentų siuntimuisi pritaikytus serverius.
Be viso to, mėgstantiems žiūrėti amerikietišką „Netflix“, „Amazon Prime“ „BBC iPlayer“ ir eilę kitų populiarių tarptautinių kanalų, CyberGhost VPN siūlo eilę specializuotų serverių, kurie apeis geografines blokadas ir suteiks jums prieigą prie šių kanalų.
Šiuo metu CyberGhost VPN viso labo tekainuoja 2 eurus per mėnesį. Paskutinius dvejus metus šio VPN kaina svyravo tarp 2.75 ir 2.45 eur/mėn., todėl šiuo metu siūloma kaina tikrai verta dėmesio.

Cyberghost VPN
 • 6600 serverių, 90 šalių
 • Turi 10 serverių Lietuvoje
 • Itin patogi naudoti VPN programa, kurios funkcijas galima suprasti tiesiog intuityviai
 • Vienalaikis prisijungimas prie 7 prietaisų
 • Galima siųstis torentus
 • Galima žiūrėti „Netflix”
9.3
2.00 €/mėn.
(3 m. abonementas)
APLANKYK CYBERGHOST
Cyberghost VPN

 • 6600 serverių, 90 šalių
 • Turi 10 serverių Lietuvoje
 • Itin patogi naudoti VPN programa, kurios funkcijas galima suprasti tiesiog intuityviai
 • Vienalaikis prisijungimas prie 7 prietaisų
 • Galima siųstis torentus
 • Galima žiūrėti „Netflix”
REITINGAS 9.3
KAINA 2.00 €/mėn. (3 m. abonementas)
APLANKYK CYBERGHOST

Surfshark VPN

Surfshark yra nebrangus (2.03 eur/mėn.), tačiau patikimas VPN tiekėjas. Daugelis torentų vartotojų naudojasi „Surfshark VPN“ siekdami išlikti anonimiškais ir apsaugoti savo interneto ryšį. Šis VPN atpažįsta kuomet naudojatės torrent programa ir automatiškai sujungs jus su P2P draugišku serveriu.
Surfshark VPN neregistruoja log duomenų, todėl niekas nežino ką jūs veikiate internete. Tai taip pat reiškia, kad besikreipdamos autorinių teisių organizacijos į „Surfshark“ dėl papildomos informacijos suteikimo, negaus jokios informacijos apie jus. Jokios informacijos apie jūsų internetinę veiklą šis VPN tiesiog nesaugo, todėl nėra galimybės atsekti jus kaip galutinį vartotoją.
Surfshark VPN yra registruotas Didžiosios Britanijos Mergelių salose, kur galioje palankios privatumo taisyklės. Taip pat, šis VPN turi saugius šifravimo protokolus, „kill switch“, dvigubo VPN funkciją, ko pasekoje, sėkmingai užtikrinamas jūsų kaip vartotojo anonimiškumas.
Surfshark VPN taip pat turi labai patrauklius kainų paketus ir yra vienas pigiausių patikimų VPN tiekėjų. Šį VPN taip pat galite naudoti norėdami žiūrėti JAV „Netflix“, kuris turi daug platesnį filmų ir TV serialų asortimentą nei Lietuvos „Netflix“.

Surfshark
 • > 1700 Serverių, 63-oje šalyje
 • Log duomenys nerenkami
 • Neribotas prietaisų prisijungimas
 • Reklamos, slapukų ir kenkėjiškų programų blokavimas
 • Prieiga prie JAV “Netflix”
 • Labai gera kaina
9.2
2.03 €/mėn.
(24 mėn. abonementas)
APLANKYK SURFSHARK
Surfshark VPN
 • > 1700 Serverių, 63-oje šalyje
 • Log duomenys nerenkami
 • Neribotas prietaisų prisijungimas
 • Reklamos, slapukų ir kenkėjiškų programų blokavimas
 • Prieiga prie JAV “Netflix”
 • Labai gera kaina
REITINGAS 9.2
KAINA 2.03 €/mėn. (24 mėn. abonementas)
IŠBANDYK SURFSHARK

 

 


Comments are closed.
© 2022 | VPN Gidas

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0