Protonmail apžvalga: saugiausias el. paštas?

Protonmail apžvalga: saugiausias el. paštas?

Protonmail apžvalga: saugiausias el. paštas?

 
Šiandieną el. pašto paslaugas siūlo eilė tiekėjų, tokių kaip „Gmail“, „Yahoo“, „Outlook“ ir kt., tačiau labai nedaugelis iš jų užtikrina saugumą ar privatumą. Šiame straipsnyje mes aptarsime el. pašto paslaugų tiekėją – „Protonmail“, kuris be įprastos el. pašto paslaugos, užtikrina aukščiausio lygio privatumą.
Taigi, kas yra „Protonmail“ ir kuo jie skiriasi nuo „Gmail“ ir kitų standartinių el. pašto paskyrų? Apie visa tai – šiame straipsnyje!

Protonmail review

Protonmail savybės, privalumai ir trūkumai

Protonmail specifikacijos
Beoordeling
9.8

4.8 out of 5 stars
End-to-End šifravimas
Saugykla 5 – 20 GB
Lengva naudoti
Kalendorius
Debesies saugykla – Proton Drive
Nemokama versija
Kaina nuo 4 €/mėn.
 

Protonmail privalumai ir trūkumai

Prijs

KAINA

Pakankamai Brangus “Visionary” planas

Geen logs

LOG DUOMENYS

Log duomenys nerenkami

Encryptie

ŠIFRAVIMAS

Užšifruoti el. laiškai

Zelf vernietiging

Automatinis laiškų sunaikinimas

Savaime išsitrinantys el. laiškai

Geen toegewezen IP

Patogumas

Vartotojams draugiška el. pašto paskyra

Apie „Protonmail”

„Protonmail“ yra didžiausia pasaulyje įmonė, suteikianti saugaus el. pašto paslaugas. Didelis šios įmonės privalumas yra tas, kad „Protonmail“ yra įsikūręs Šveicarijoje, kuri turi griežtus privatumo įstatymus. Taip pat, savo serverius įmonė laiko saugiuose duomenų centruose, o tai suteikia pasitikėjimo.
Kitas ypatingas „Protonmail“ aspektas yra tas, kad visos „Protonmail“ programos yra atvirojo kodo. Tai reiškia, kad kiekvienas gali tiesiog prisijungti prie „HitGub“ ir patikrinti, ar kodas yra toks saugus, kaip sakoma.

“Protonmail” pašto paskyros patogumas

Taigi, kaip atrodo „Protonmail“ el. pašto paskyra ir ar lengva ja naudotis? Apskritai, „Protonmail“ turi patogią el. pašto paskyrą, skirtą „Windows“, „iOS“ ir „Android“ įrenginiams.
El. pašto paskyra yra aiški, patogi ir suteikia galimybę pasirinkti savo temą. Tiesą sakant, „Protonmail“ išdėstymas yra labai panašus į bet kurią kitą el. pašto paskyrą, kurią tikriausiai jau naudojate, pavyzdžiui, „Gmail“, „Yahoo“ ar „Outlook“.

Protonmail el. paštas

Jūsų aplankai yra kairėje, o laiškai – dešinėje. Taip pat, galite lengvai perjungti paskyras, sukurti naujus aplankus ir etiketes, kurias galima pridėti atskirai nuo aplankų.
Čia taip pat galite tvarkyti el. laiškus, juos ištrinti, archyvuoti arba pažymėti kaip šlamštą. Jei norite visiškai ištrinti el. laiškus, eikite į „Šiukšliadėžę“ („Trash“) ir paspauskite ant „X“ ikonos arba klavišų kombinaciją: „Ctrl“+„Backspace“.
Pasinaudodami paieškos funkcija taip pat galite greitai ir nesunkiai surasti jus dominančius el. laiškus.
Be viso to, „Protonmail“ turi gerai veikiantį adresų siūlymo įrankį. Dažnai pakanka įvesti tik pirmąsias el. pašto raides, į kurį jau siuntėte laišką. Papildomai prie siunčiamo el. laiško galėsite pridėti iki 25 MB dydžio ZIP failus.
Kita „Protonmail“ siūloma funkcija yra tinkinti domenų adresai. Tai reiškia, kad jei visas jūsų el. pašto adresas yra, pavyzdžiui, tomas@protonmail.com, jį galite pakeisti į tomas@vpngidas.lt. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad šie alternatyvūs adresai yra prieinami tik „Premium“ naudotojams, turintiems savo domeną.
Be to, „Protonmail“ turi puikų importo ir eksporto įrankį, leidžiantį eksportuoti arba importuoti duomenis iš kitų el. pašto adresų. Ši funkcija prieinama tik mokamiems planams, tačiau jos pagalba labai lengva pereiti prie kitos el. pašto paskyros.
Papildomai „Protonmail“ turi įmontuotą kalendoriaus funkciją. Naudodami „Protonmail“ kalendorių, galite lengvai sukurti susitikimą, pakviesti išorinius vartotojus, nustatyti priminimus ir dirbti su skirtingomis laiko juostomis. Kadangi „Protonmail“ naudoja visapusišką šifravimą, jūsų tvarkaraštis yra visiškai apsaugotas nuo trečiųjų šalių akių.

Protonmail kalendorius

Naudojantis “Google” kalendoriumi, jūs neturite tų pačių garantijų. Kiekvieną kartą naudojantis „Google“ kalendoriumi, jūs iš esmės suteikiate savo privatumą „Google“ korporacijai ir jie žino viską apie jus: ką jūs veikiate ir kur einate. Pasinaudodami šia informacija, „Google“ nukreipia į jus orientuotus skelbimus.
„Protonmail“ taip pat suteikia prieigą prie užšifruotos debesies saugyklos „Proton Drive“, panašios į „Google Drive“. Tai leidžia naudoti debesies saugyklą didesniems el. laiškų failams. Visgi, ši parinktis dar nepasiekiama naudojantis „Protonmail“ mobiliuosiuose įrenginiuose.

ProtonDrive

Kita puiki „Protonmail“ parinktis yra nemokamas VPN, leidžiantis nukreipti internetą per jų virtualų privatų tinklą arba tarpinius serverius.
Apibendrinant, „Protonmail“ savo klientams siūlo vartotjams draugišką el. pašto paskyrą su eile naudingų funkcijų.

Kuo skiriasi “Protonmail” nuo įprastos el. pašto paskyros?

Tačiau kuo „Protonmail“ skiriasi nuo įprastų el. pašto tiekėjų saugumo ir privatumo požiūriu?
Skirtumas slypi mažose ir didelėse detalėse. Norėdami sukurti naują pranešimą, laiško apačioje matysite dvi mažas smėlio laikrodžio ar spynos piktogramas.

Protonmail šifravimas

Paspaudus ant smėlio laikrodžio piktogramos, pamatysite, kad „Protonmail“ turi automatinę laiškų sunaikinimo sistemą. Tai reiškia, kad jūs galite nustatyti, kada jūsų el. laiškas, bus automatiškai ištrinamas iš gavėjo pašto dėžutės. Laiško galiojimo laiką galite nustatyti net tuomet jei el. laišką ketinate siųsti kitam el. pašto paslaugų teikėjui, pavyzdžiui, „Gmail“.

Protonmail susinaikinimo sistema

Paspaudus ant spynos piktogramos, galėsite nustatyti PGP End-to-End šifravimą.

Protonmail šifravimas

Dauguma pagrindinių el. pašto paslaugų tekėjų, įskaitant „Gmail“ ar „Yahoo“, el. laiškams šifruoti naudoja TLS ar kitaip tariant, „Transport Layer Security“ šifravimą. Jis naudojamas pagal standartinius nustatymus, tačiau jį galima iššifruoti, jūsų el. laiškas pasiekia paskirties pašto serverį. Tai reiškia, kad el. pašto paslaugų tiekėjas gali matyti jūsų pranešimus, net jei jie žada į juos nežiūrėti.
Tuo tarpu, „Protonmail“ paslauga veikia kitaip. Jūsų žinutėms siųsti jie naudoja „Pretty Good Privacy“ (PGP) ištisinį (End-to-End) šifravimą.
End-to-End šifravimas neleidžia trečiosioms šalims pasiekti duomenų, kai jie perduodami tarp sistemų ar įrenginių. Tai reiškia, kad jūsų duomenys yra užšifruoti viso proceso metu. Tai veikia su viešuoju ir privačiuoju raktu. Vieninteliai žmonės, turintys prieigą prie informacijos, esate jūs ir asmuo, kuriam siunčiate el. laišką. Net žmonės, dirbantys „Protonmail“ įmonėje, negali peržiūrėti jūsų el. laiškų.

Protonmail viešas ir privatus raktai

Tai veikia taip, kad jūs arba jūsų gavėjas pasidalina savo viešuoju raktu, ir kai kas nors siunčia laišką el. pašto adresu, susietu su tuo raktu, naudodami tą raktą, to el. laiško turinį gali atidaryti tik asmuo, turintis privatų raktą, atitinkantį viešąjį raktą. Kadangi tik jūs turite privatųjį raktą, atitinkantį jūsų viešąjį raktą, jūs vienintelis galite atidaryti el. laiškus, išsiųstus į jūsų el. pašto adresą. Tai suteikia jums visapusišką šifravimą ir aukščiausią jūsų pašto privatumo ir saugumo formą.
Be End-to-End šifravimo „ProtonMail“ taip pat turi papildomą saugumo lygį – dviejų veiksnių autentifikavimo formą.
Jūs galite tiesiog atsisiųsti autentifikavimo programėlę į savo telefoną, pavyzdžiui, „Google“ autentifikavimo priemonę „Authy“ ar „FreeOTP“. Įdiegus visus nustatymus, šalia standartinio el. pašto slaptažodžio, norint prisijungti prie el. pašto, papildomai jums reikės įvesti unikalų šešių skaitmenų kodą iš savo autentifikavimo programos.

Kaina

Ir dar vienas dalykas, ar verta mokėti už „Protonmail“ paslaugas? Vienas iš „Protonmail“ privalumų yra tai, kad jie taip pat siūlo nemokamą pašto paskyrą, kurią rekomenduojame visiems. Nemokama „Protonmail“ versija suteikia tuos pačius saugumo pranašumus kaip ir mokama versija, tačiau ši versija turi tam tikrus apribojimus, pavyzdžiui, galima naudoti tik vieną ryšį, suteikiama tik 500 MB saugyklos vietos, taip pat galite sukurti iki 3 aplankų ir etikečių bei išsiųsti iki 150 pranešimų per dieną. Jei jūsų poreikiai didesni, taip pat turite galimybę pasirinkti vieną iš mokamos prenumeratos planų.


NEMOKAMAS

0 €/mėn.

 • 1 vartotojas
 • 500 MB saugykla
 • 1 adresas
 • 3 aplankai
 • 150 el. laiškų per dienąPLUS

4 €/mėn.

 • 1 vartotojas
 • 5 GB saugykla
 • 5 adresai
 • 200 aplankų
 • 1000 el. laiškų per dieną
 • Pašto filtrai
 • Jūsų paties domeno vardasVISIONARY

24 €/mėn.

 • 6 vartotojai
 • 20 GB saugykla
 • 50 adresų
 • 10 domenų
 • Prieiga prie ProtonVPNGRATIS

0 €/mėn.

 • 1 vartotojas
 • 500 MB saugykla
 • 1 adresas
 • 3 aplankai
 • 150 el. laiškų per dienąPLUS

4 €/mėn.

 • 1 vartotojas
 • 5 GB saugykla
 • 5 adresai
 • 200 aplankų
 • 1000 el. laiškų per dieną
 • Pašto filtrai
 • Jūsų paties domeno vardasVISIONARY

24 €/mėn.

 • 6 vartotojai
 • 20 GB saugykla
 • 50 adresų
 • 10 domenų
 • Prieiga prie ProtonVPN


Pasirinkus „Protonmail“ „Plus“ planą, ši paslauga kainuos 4 eurus per mėnesį. Už šią kainą gausite išplėstines funkcijas, tokias kaip, 5 GB atminties vietos, galėsite išsiųsti iki 1000 pranešimų per dieną, taip pat, galėsite sukurit 5 adresus.
Norint sukurti „Protonmail“ paskyrą, jums nereikės naudoti jokios asmeninės informacijos. Jūsų privatumas bus labai gerai apsaugotas. „Proton“ taip pat nestebi jūsų IP adreso. Jūsų asmeninė informacija nėra susieta su paskyra ir niekas nesužinos, kas jūs esate, todėl naudodami „Protonmail“ išliksite visiškai anonimiški.

Išvados

Taigi, ar verta mokėti už anonimišką el. pašto versiją, jei galite gauti nemokamą el. pašto paskyrą. Gerai žinomas posakis: jei gauni kažką nemokamai, vadinasi produktas esi tu! Daugelis įprastų nemokamų el. pašto paslaugų tiekėjų nuskaito jūsų elektroninius laiškus rinkodaros tikslais, todėl jūs neturite privatumo.
Jei ieškote būdų, kaip įgyti daugiau privatumo ar anonimiškumo, „Protonmail“ kartu su PGP yra paprastas būdas tai padaryti. „Protonmail“ veikia greitai, lengva suprasti ir yra patikimas. Pagrindinis skirtumas nuo standartinių el. pašto tiekėjų yra End-to-End šifravimo parinktis ir galimybė siųsti terminuotus el. laiškus.
Norėdami naudotis „Protonmail“ paslauga, jūs nebūtinai turite atsisakyti įprasto el. pašto, tačiau tam tikromis aplinkybėmis patartina naudotis „Protonmail“ paslaugą, kaip antai, naudojantis elektronine bankininkyste, verslo ar investicijų tikslais.
Tokiu būdu apsaugosite prieigą prie privačios informacijos, pavyzdžiui, savo finansų. Jei norite išbandyti „Protonmail“, spauskite mygtuką apačioje.

Protonmail atsiliepimai

Dauguma „Protonmail“ vartotojų juos vertina labai gerai. „Google Play“ parduotuvėje „Protonmail“ įvertintas 4,1 iš 5 žvaigždučių, o „Apple App Store“ – 4,5 žvaigždutėmis. Tai labai aukštas balas.
Ar teko naudotis „Protonmail“ paslauga? Mielai išgirsime tavo įspūdžius apie šį tiekėją. Pasidalink savo patirtimi su kitais lankytojais!

PASIDALINK SAVO PATIRTIMI!


 
0
Rated 0 out of 5
0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
Excellent0%
Very good0%
Average0%
Poor0%
Terrible0%


There are no reviews yet. Be the first one to write one.Comments are closed.
© 2022 | VPN Gidas

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0