Kaip veikia VPN ryšys?

Kaip veikia VPN ryšys?

Kaip veikia VPN ryšys?

 

 

VPN ryšys, kuris reiškia “Virtualų privatų tinklą”, suteikia vartotojui saugią ir anoniminę prieigą prie tinklo. Kaip Ugniasienė apsaugo jūsų kompiureio duomenis, taip ir VPN apsaugo jūsų duomenis internete.
VPN ryšys veikia fone ir nekeičia jūsų kompiuterio ar išmaniojo telefono naudojimo. Visas jūsų interneto srautas yra užšifruotas, todėl trečiosios šalys tokios kaip interneto tiekėjas, internetinės svetainės, vyriausybinės organizacijos, jūsų darbdavys ar net įsilaužėliai nematys ką jūs veikiate internete.
Taip pat, interneto srautas yra nukreipiamas per VPN serverį, paslėpdamas jūsų buvimo vietą.
VPN ryšį galima panaudoti įvairiais tikslais: anonimiškai siųstis torentus, apsaugoti savo privatumą naudojantis viešuoju “Wi-Fi” tinkle ir kt.

Kaip veikia VPN ryšys?

Kaip veikia VPN?

VPN veikia kaip saugus ir anoniminis tunelis, kuriuo eina visas bendravimas su internetu. Jūsų kompiuteryje ar išmaniajame telefone esanti VPN programinė įranga apima kiekvieną jūsų pateiktą užklausą ir užšifruoja ją. Šio šifro beveik neįmanoma iššifruoti. Tada jūsų maršrutizatorius ir interneto tiekėjas jūsų užklausą siunčia į VPN serverį. Šis serveris iššifruoja jūsų užklausą ir persiunčia jūsų užklausą svetainei, kurioje lankotės. Atsakymas iš svetainės siunčiamas į VPN serverį, kuriame duomenys užšifruojami. Šis užšifruotas atsakymas pateikiamas į jūsų kompiuterį ar įrenginį, kur VPN programinė įranga iššifruoja ir parodo atsakymą. Iš esmės taip veikia VPN.

Kaip veikia VPN

Užšifravimo metu, jūsų užklausa paverčiama tam tikra raidžių ir skaičių serija. Kadangi šioje užklausoje taip pat nurodoma, iš kur ji gaunama ir kur ji eina, šie duomenys taip pat yra užšifruoti. Tai reiškia, kad niekas, sėdintis tarp jūsų ir VPN serverio, negali matyti, iš kur gaunama užklausa, kas pateikė užklausą ir kur ji eina. Viskas, ką jie gali pamatyti, yra duomenys iš VPN serverio. Net IP adresas ir vieta, iš kurios gaunama užklausa, pakeičiama į VPN IP adresą ir VPN serverio vietą.
Šis jūsų duomenų užšifravimas užtikrina, kad esate visiškai anonimiškas internete. Vienintelis dalykas, kurį kitos šalys gali sužinoti, yra VPN serverio duomenys, kurie neatsekami iki jūsų, kaip vartotojo.

Kaip naudojamas VPN ryšys?

Norėdami prisijungti prie VPN tinklos, turite įsigyti VPN prenumeratą. Šiandiena VPN paslaugas teikia dešimtys VPN tiekėjų, todėl norint užsitikrinti, kad jūsų privatumas bus gerai apsaugotas, o internet ryšys ne lėtas, svarbu išsirinkti gerą ir patikimą VPN tiekėją. Gera pradžia pradėti paiešką – mūsų VPN tiekėjų apžvalga.
Šiuo metu NordVPN, CyberGhost ir Surfshark yra mūsų TOP 3 VPN tiekėjai. Daugiau apie šiuos VPN skaitykite ČIA.

Įsigyti VPN paslaugą ir ja naudotis yra itin paprasta. Jums reikės:

  1. Užsakyti pasirinktą VPN prenumeratą
  2. Instaliuoti VPN programinę įrangą jūsų naudojamame įrenginyje. Tai gali būti, pavyzdžiui, jūsų nešiojamas kompiuteris, planšetinis kompiuteris ar išmanusis telefonas.
  3. Įjungti VPN programą
  4. Pasirinkti norimą VPN serverio vietą. Norint prisijungti prie norimos serverio vietos, paprastai VPN turi tam aiškų mygtuką. Vis prisijungus paprastai mygtuko spalva pasikeičia, o programinėje įrangoje gausite pranešimą.
  5. Jūs esate apsaugoti VPN. Prisijungus prie VPN visas jūsų interneto srautas yra užšifruotas. Jūs galite naršyti, siųstis duomenis ar naudoti el. paštą anonimiškai.

Kaip VPN veikia jūsų kompiuteryje?

Ne kiekvienas VPN skirtingose operacinėse sistemose veikia taip pat. Žemiau trumpai aptarsime kiekvienos VPN sistemos operacinės sistemos ypatumus.

Windows

„Windows“ bene plačiausiai naudojama VPN operacinė sistema, kurią turi beveik visi VPN tiekėjai. Diegiant VPN „Windows“ kompiuteryje gali tekti suteikti VPN programinei įrangai leidimą koreguoti tinklo nustatymus. Tai reikalinga tam, kad būtų galima įdiegti VPN. Standartiniai tinklo nustatymai ne visuomet tinka VPN srautui.

MacOS

Be „Windows“, „MacOS“ yra dažniausiai naudojama operacinė sisteman naudojama staliniams ir nešiojamiems kompiuteriams. Nenuostabu, kad dauguma VPN veikia ir su „MacOS“. Skirtumai tarp VPN veikimo „MacOS“ ir „Windows“ yra minimalūs.

Linux

Su „Linux“ – visai kita istorija. Kadangi „Linux“ operacinė sistema yra savaime saugi, dauguma VPN neturi atskiros VPN programinės įrangos skirtos šiai sistemai. Vis dėlto pagrindiniai VPN tiekėjai suteikia galimybę naudotis jų VPN su „Linux“, tačiau tam reikės šiek tiek techninių žinių. Kai kuriuos dalykus jums reikės konfiguruoti patiems.

Kaip veikia VPN telefone ar planšetiniame kompiuteryje?

Daugelis VPN tiekėjų taiko limitą kiek įrenginių galite naudoti tuo pačiu metu. Jei norite tai apeiti, VPN galite įdiegti savo maršrutizatoriuje. Tai padarius, jums nebereikės atskirai kiekviename įrenginyje įdiegti VPN. Visi jūsų maršrutizatorių naudojantys įrenginiai bus apsaugoti.
Įdiegti VPN maršrutizatoriuje yra sunkiau nei daugelyje kitų įrenginių. Jūs turite turėti tam tinkamą maršrutizatorių ir pakoreguoti maršrutizatoriaus programinę įrangą, kad galėtumėte įdiegtį VPN. Taip pat, galima įsigyti maršrutizatorių, kuris yra jau pritaikytas VPN paslaugoms. Tuomet jums tereiks instaliuoti VPN.

VPN apsauga: kaip veikia VPN protokolai?

Dauguma VPN suteikia galimybę rinktis iš skirtingų saugumo protokolų. Visi šie protokolai turi savus privalumus ir trūkumus. Dažnai tai techniniai niuansai. Kiekvienas protokolas turi skirtingą saugumo lygį ir funkcijas, todėl vienas protokolas vienais atvejais tinka labiau nei kitas.

OpenVPN

OpenVPN (Open Source Virtual Private Network) yra atviro kodo protokolas, kuriame naudojami skirtingi šifravimo algoritmai. OpenVPN naudoja sertifikatus, kurie užtikrina, kad serveris ir klientas žino, kaip duomenys šifruojami ir kaip juos vėl iššifruoti. OpenVPN yra vienas saugiausių VPN ryšio sprendimų.

IKEv2 protokolas

IKEv2 (Internet Key Exchange Version 2) yra IKE naujesnė versija. Naudojant šį protokolą, interneto srautas pirmiausia užšifruojamas naudojant IPSec. Po to, sukuriamas VPN tunelis, kuriuo siunčiami užšifruoti duomenys. IKEv2 protokolas, kaip ir L2TP, naudoja UDP 500 prievadą, o tai reiškia, kad jį kartais blokuoja Ugniasienės. Dėl IPSec naudojimo, IKEv2 protokolas dažnai laikomas tokiu pat saugiu kaip ir L2TP/IPSec. Naudojant silpną slaptažodį IKEv2 yra ypač jautrus įsilaužėliams, tačiau šis protokolas yra itin greitas.

IPSec

IPSec dažnai naudojamas saugiam interneto ryšiui užtikrinti ir yra dviejų režimų. Transporto režimas užšifruoja tik patį duomenų paketą, o tunelio režimas – visą duomenų paketą. Siekiant padidinti saugumo lygį, šis protokolas taip pat gali būti naudojamas kartu su kitais protokolais.

L2TP/IPsec

L2TP ir IPsec protokolai sujungia savo individualias savybes ir sukuria labai saugų VPN ryšį. L2TP sukuria tunelį, o IPSec naudojamas šifravimui.

PPTP

PPTP yra plačiai naudojamas VPN protokolas ir gali būti įdiegtas daugelyje operacinių sistemų. PPTP neužšifruoja duomenų, bet sukuria tunelį tarp serverio ir kliento. Šį protokolą nustelbė naujesni metodai, todėl jis nebėra saugiausias.

WireGuard

Wireguard yra naujausias protokolas, kuris yra greitesnis ir efektyvesnis nei jo pirmtakai. Ne visi ekspertai yra įsitikinę, kad šio protokolo problemos buvo išspręstos, tačiau kai kurie VPN tiekėjai jau naudoja šį protokolą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

© 2022 | VPN Gidas

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0