Kokie yra VPN privalumai?

Kokie yra VPN privalumai?

Kokie yra VPN privalumai ?

 

 

Kaip žinia, internetas šiais laikais nėra nepriklausoma platforma, kurios niekas neseka, nestebi ir nekontroliuoja. Viena ar kita forma internetiniame tinkle esančią informaciją valdo, stebi ar bando įtakoti įvairios vyriausybinės organizacijos, suinteresuotos šalys, įmonės ir net elektroninių nusikaltimų atstovai.
Siekdami apeiti šią kontrolę daugelis žmonių šiomis dienomis įsigyja VPN (lietuviškai VPT – virtualus privatus tinklas), kuris suteikia klientams internetinę laisvę, užtikrina jų anonimiškumą, privatumą ir yra jų saugumo garantas.

Kad ir kaip tai gražiai skambėtų, prieš įsigyjant VPN visuomet pravartu žinoti, kas slepiasi po šiais žodžiais ir kaip VPN programos pagalba tai yra pasiekiama.

VPN Privalumai

1. VPN užtikrina jūsų privatumą internete

Vienas iš VPN suteikiamų privalumų – jūsų privatumo užtikrinimas, kuris pasiekiamas užšifruojant jūsų internetinį srautą.

Kokiu būdu VPN užšifruoja klientų duomenis?

Naudojantis VPN paslauga, visi iš jūsų kompiuterio siunčiami ar gaunami duomenys keliauja per VPN serverį. Duomenų šifravimas aliekamas tarp jūsų įrenginio (kompiuterio, telefono, maršrutizatoriaus) ir VPN serverio.

kas yra VPN?

Pasiekus VPN serverį, šie duomenys konvertuojami ir toliau keliauja neužšifruoti.
Daugelis VPN tiekėjų duomenų šifravimui naudoja 256-bit AES šifravimą, kuris laikomas nepralaužiamu ir dažnai taip pat naudojamas daugelio vyriausybinių organizacijų, tame tarpe ir JAV vyriausybę.
Dėka duomenų šifravimo niekas negali jūsų identifikuoti ir matyti duomenų, kuriuos konkrečiai jūs siunčiate ar gaunate internetu. Prie šios užšifruotos informacijos negali prieiti ne tik nelegalūs programišiai, bet taip pat ir interneto paslaugų tiekėjas, vyriausybinės organizacijos, reklamos įmonės ar kitos suinteresuotos trečios šalys, siekiančios sudaryti jūsų esmens ar elgsenos profilį.
Be to, daugelis VPN turi galimybę priversti naudoti HTTPS. Tai reiškia, kad jei pateksite į nesaugų HTTP adresą, automatiškai būsite nukreipti į HTTPS adresą, jei jis yra. Jei to nėra, gausite įspėjimą, kuriame bus klausiama, ar norite tęsti toliau. Ši priemonė suteiks jums papildomo saugumo internete.

2. VPN paslepia jūsų IP adresą

Prisijungus prie VPN serverio, jūsų IP adresas yra paslepiamas, o jums suteikiamas naudojamo VPN serverio bendras IP adresas, kurį taip pat gauna ir eilę kitų prie šio serverio prisijungusių VPN vartotojų. VPN pasleptas IP adresas
Papildomai VPN tiekėjai rūpinasi jūsų IP adreso nuotėkio apsauga, kas reiškia, kad jūsų IPv4 ar IPv6 adresas nebus atskleistas.
Paprastai internetinių svetainių savininkai, reklamos įmonės, interneto paslaugų tiekėjas ir kitos trečiosios šalys renka duomenis apie jūsų internetinę veiklą ir sudaro jūsų profilį pagal jūsų IP adresą. Naudodamiesi VPN paslauga galėsite paslėpti savo IP adresą, savo buvimo vietą ir tokiu būdu išlikti anonimiškais.

3. VPN suteikia galimybę anonimiškai ir saugiai siųstis torentus

Ne paslaptis, kad vis didesniu mastu įvairios šalys blokuoja nelegalių torentų siuntimąsi ir už šią vykdomą veiklą taiko vis didesnes baudas. VPN torentų siuntimas
Naudodamiesi VPN paslauga galėsite atsikratyti šio galvos skausmo ir be vargo bei jokių apribojimų siųstis torentus iš jūsų mėgstamų svetainių.

4. VPN leidžia apeiti turinio cenzūrą ir įmonių ugniasienes

Nors ir rodos gyvename 21-ame amžiuje, eilėje šalių, kaip antai: Kinijoje, Rusijoje, Šiaurės Korėjoje, Katare ar, pavyzdžiui, Jungtiniuose Arabų Emyratuose galioja stipri turinio cenzūra. VPN apeina interneto cenzūrą Ryškėja tendencija, kuomet kai kurios valstybės blokuoja tam tikras svetaines („Google“, „Gmail“, „Youtube“), programas („WhatsApp“, „Skype“), ar socialines platformas, kaip antai, „Facebook“.
Mėgstantiems dažnai keliauti tai gali tapti nemaloniu siurprizu, o svetimoje šalyje įvesti aprobojimai, sumažinti jūsų laisvę.
Laimei, šiai dienai geri VPN tiekėjai pajėgūs šią problemą išspręsti. Naudodamiesi VPN ir jungdamiesi per serverį iš kitos šalies, galėsite apeiti cenzūrą ir lankytis svetainėse, kurios užblokuotos cenzūruojamose šalyse.

5. Patikimi VPN tiekėjai suteiks prieigą prie JAV Netflix ir kito blokuojamo turinio

Dalis internetinio turinio yra pasiekiama tik tam tikrų šalių gyventojams. Paprastai tai yra susiję su turimomis įmonių licenzijomis ar transliavimo teisėmis.VPN Netflix
Naudodamiesi VPN paslauga galite prisijungti prie norimos šalies serverio ir tokiu būdu gauti prieigą prie blokuojamo turinio.
Ar žinojai, kad „Netflix“ amerikos gyventojams siūlo daug platesnį turinį? Įsigijus „Netflix“ abonementą Lietuvoje, jums bus suteikta prieiga prie maždaug 4.000 filmų ir TV serijų, tuo tarpu US šis asortimentas siekia beveik 7.000.
Naudodamiesi VPN galėsite pasirinkti serverį kitoje šalyje ir tokiu būdu gausite prieigą prie platesnio turinio nei įprastai turėtumėte.
Naudodamiesi VPN paslauga taip pat galėsite be vargo stebėti tarptautines sporto varžybas: tiesiogiai stebėti krepšinį, futbolą, formulę 1 ir dar daugiau.

6. Sutaupyk pinigų pirkdamas ar keliaudamas

Daugelis žmonių nežino, kad VPN ne tik kainuoja pinigus, bet taip pat gali jums padėti ir sutaupyti. Tai susiję su konkrečios šalies kainomis. VPN sutaupyk pinigų
Pavyzdžiui, Lietuvoje už lėktuvo bilietą mokėsite 200 eurų, tuo tarpu Rumunijoje už tą patį bilietą mokėtumėte 140 eurų. Kiekvienai šaliai bilietų kainos yra skirtingos. Turtingesnėms Europos šalims paslaugų ir prekių kainos dažnai daug aukštesnės.
Turėdami VPN ir šiek tiek paieškoję, galite gauti didesnes nuolaidas. Pagalvokite apie nešiojamų ir planšetinių kompiuterių, mobiliųjų telefonų, programinės įrangos abonementų, viešbučių ir lėtuvų bilietų kainas. Galite sutaupyti iš ties nemažai, jei prekes ar paslaugas užsakysite per VPN serverį iš kitos šalies.

7. Galėsite saugiai naudotis viešais „Wi-Fi“ tinklais

Naudodamiesi viešaisiais „Wi-Fi“ tinklais, niekada negalite būti visiškai tikri, kas yra tinklo administratorius. VPN Wi-Fi apsauga Tinklo administratorius turi gana daug galios tinkle ir gali nustatyti tinklą taip, kad galėtų peržiūrėti tam tikrą informaciją apie jus. Žinoma, tai nėra pageidautina, bet net jei tinklo administratorius tokių intencijų neturi, viešieji „Wi-Fi“ tinklai nėra saugūs. Sukčiai ir programišiai per viešajį „Wi-Fi“ gali sukurti savo tinklą. Tokiu atveju jūs galvosite, kad jungiatės prie viešo „Wi-Fi“ tinklo, tačiau iš tikrųjų prisijungsite prie įsilaužėlių tinklo. Tuomet jie gali apsukriai jus nusiųsti į svetaines, kurios atrodo taip pat kaip jūsų banko svetainės, o jūsų įvesti duomenys pateks pas įsilaužėlius, o ne į banką. Kol jūs to nežinote, jie perves jūsų pinigus į savo sąskaitą.
VPN užtikrina, kad kiekvienas „Wi-Fi“ tinklas, prie kurio prisijungiate būtų saugus. Jūsų duomenys yra užšifruoti, tad net tinklo administratorius ar įsilaužėliai negalės nieko padaryti su jūsų užšifruotais duomenimis.

8. Galite prisijungti prie tinklo nuotoliniu būdu

Vienas iš VPN privalumų – galimybė prisijungti prie tinklo nuotoliniu būdu. Tai ypač didelis privalumas įmonėms ir kai kuriems asmenims.
Naudodamiesi VPN galite nuotoliniu būdu prisijungti prie, pavyzdžiui, savo darbinio tinklo. VPN taip pat leidžia prisijungti prie saugomo įmonės tinklo iš namų. Ši funkcija itin naudinga įmonėms, kurių darbuotojai dažnai dirba iš namų. Bet kokiu atveju, dauguma didelių kompanijų jau turi VPN, tačiau mažesnėms įmonėms, kuriose duomenų apsauga vaidina mažesnį vaidmenį, yra gerų verslo VPN sprendimų.
Ši VPN funkcija taip pat gali būti naudinga kai kuriems privatiems vartotojams. Pavyzdžiui, jei namuose turite savo tinklą, kuriuo valdote savo apsaugos kameras ir lauko apšvietimą, ir norėtumėte jas peržiūrėti atostogų metu. Naudodamiesi VPN galėsite prisijungti prie savo asmeninio tinklo iš bet kur.

9. Prie TOR tinklo galėsite prisijungti anonimiškai

Paleidus „Tor“ naršyklę, jūsų interneto srautas yra užšifruotas ir siunčiamas per kelias vietas, kol jis pasiekia galutinį tikslą. VPN TOR tinklas Pavyzdžiui, galite pateikti užklausą apie svetainę Lietuvoje, tada ši užklausa keliauja į Vokietiją, paskui Ispaniją, paskui į Šveicariją ir galiausiai ji patenka į svetainę. Visos šios skirtingos vietos yra „Tor“ serveriai, kurie yra „atvira“ „Tor“ tinklo dalis. Taigi, kiekvienas pažvelgęs į užklausą gali matyti, kad ji gaunama iš „Tor“ tinklo.
Be to, jūsų interneto tiekėjas, tinklo administratorius ar net valdžios institucijos taip pat gali matyti, kad iš savo tikrojo IP adreso prisijungėte prie „Tor“ tinklo. Šis tinklas dažnai naudojamas nusikalstamų organizacijų todėl geriau jo vengti.
Jei iš pradžių prisijungsite prie VPN, bent paslėpsite nuo savo interneto paslaugų tiekėjo, kad užmezgėte ryšį su „Tor“ tinklu. Teoriškai tai geriau nei iš pradžių prisijungti prie „Tor“ tinklo ir tada įjungti VPN.

10. VPN apsaugo nuo reklamų, stebėjimo slapukų ir kenkėjiškų programų

Geresni VPN tiekėjai savo programinėse įrangose taip pat turi papildomas funkcijas kaip: reklamų, slapukų ar kenkėjiškų programų blokavimas. VPN reklamos blokavimas
Pavyzdžiui, „NordVPN“ siūlo šiuos priedus:

 • „Cybersec“ funkcija – užtikrina papildomą apsaugą nuo kenkėjiškų programų, sukčiavimo ir kitų trečiųjų šalių grėsmių
 • Nematomumas LAN – vietinio tinklo vartotojai nematys, kad esate prisijungę prie VPN
 • „Kill Switch“ funkcija – padeda apsaugoti jūsų anonimiškumą. Nutrūkus VPN ryšiui, „Kill-Switch“ tuo pačiu metu nutrauks ir interneto ryšį, tokiu būdu apsaugodamas jus nuo tapatybės atskleidimo.

Išvados

VPN teikia daug privalumų. Šie privalumai daugiausia susiję su saugumu, privatumu ir geografinių blokadų apėjimu.

VPN pranašumai:

 • Visas jūsų interneto srautas yra saugiai užšifruotas
 • Jūsų IP adresas yra apsaugotas
 • Galite ramiai siųstis torentus
 • Galite apeiti kitų šalių cenzūrą
 • Galite pasiekti konkrečios vietos svetaines ir paslaugas
 • Jei perkate internetu arba užsisakote lėktuvo bilietus, galite gauti didesnę nuolaidą
 • Galite saugiai naudotis viešaisiais „WiFi“ tinklais
 • Prisijunkite prie konkretaus tinklo bet kur
 • Prisijunkite prie „Tor“ tinklo, jūsų interneto paslaugų tiekėjui jo neregistruojant
 • Sukčiavimas ir kitos nuolatinės atakos yra mažiau tikėtinos.

Apskritai, VPN nėra visų interneto problemų sprendimas. Net ir naudodami VPN galite susidurti su keletu problemų, tačiau VPN yra puikus būdas žymiai pagerinti jūsų privatumą internete ir suteiks didesnę internetinę laisvę.

Norite išbandyti VPN? Spustelėkite žemiau esantį mygtuką ir sužinokite, kurie VPN tiekėjai yra geriausi 2020 metais.

GERIAUSIOS VPN PASLAUGOS


Komentarai išjungti.
© 2019 | VPN Gidas

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0