Kas yra VPN ? | kam jis naudojamas ir kokie jo privalumai

Kas yra VPN ? | kam jis naudojamas ir kokie jo privalumai

KAS YRA VPN IR KAM JIS NAUDOJAMAS?

 

Kas yra VPN: trumpa santrauka

VPN suteikia saugų ryšį tarp jūsų ir interneto. Prisijungus prie interneto per VPN, visas jūsų interneto srautas siunčiamas per šifruotą virtualų tunelį. Tai sutekia keletą privalumų:

 1. Internete esate labiau anonimiškas: jūsų IP adresas ir vieta nebėra matomi visiems.
 2. Internete esate saugesnis: užšifruotas tunelis apsaugo nuo įsilaužėlių ir kibernetinių nusikaltėlių.
 3. Internete esate laisvesnis: naudodamiesi skirtingais IP adresais galite gauti prieigą prie svetainių ir internetinių paslaugų, kurios kitu atveju būtų užblokuotos.

Norite taip pat naudoti VPN? Tuomet rekomenduojame „CyberGhost“ VPN. Šis VPN turi daugybę funkcijų, siūlo tvirtą apsaugą ir turi serverius Lietuvoje.

Cyberghost VPN
 • +6000 serverių 90-yje šalių
 • 3 mėnesių dovana pasirinkus 3 metų prenumeratą
 • 45 d. pinigų grąžinimo garantija
9.3
2.00 €/mėn.
(3 m. abonementas + 3 mėn. nemokamai)
APLANKYK CYBERGHOST
Cyberghost VPN

 • +6000 serverių 90-yje šalių
 • 3 mėnesių dovana pasirinkus 3 metų prenumeratą
 • 45 d. pinigų grąžinimo garantija
REITINGAS 9.3
KAINA 2.00 €/mėn. (3 m. abonementas + 3 mėn. nemokamai)
APLANKYK CYBERGHOST

VPN reiškia virtualų privatų tinklą. VPN ryšys yra lengvas ir efektyvus būdas pagerinti jūsų saugumą, privatumą ir laisvę internete.
Šiame straipsnyje sužinosite, kas yra VPN, kaip juo naudotis, kokie yra VPN privalumai ir kokios jo siūlomos galimybės. Taip pat, aptarsime tris gerus ir patikimus VPN paslaugų tiekėjus, kurie labiausiai tinkami pradedantiesiems.

Kas yra VPN?

Kas yra VPN?

Kas yra VPN?Naudojantis internetu, jūsų išmanusis telefonas ar kompiuteris nuolat keičiasi informacija su kitomis žiniatinklio šalimis. VPN sukuria šifruotą ryšį tarp jūsų įrenginio ir likusio interneto. Naudojant VPN, visas jūsų duomenų srautas pirmiausia siunčiamas per šį saugų ryšį į išorinį serverį (VPN serverį). Iš ten jūsų duomenų srautas nukreipiamas į internetą, t.y. į teisingą paskirties vietą.
Interneto srauto peradresavimas per VPN serverį turi tris privalumus. Pirma, jūs daug geriau slepiate savo tapatybę nuo išorinio pasaulio. Antra, jūsų duomenys yra gerai apsaugoti saugiu šifravimu. Trečia, VPN suteikia daugiau laisvės internete.

Kodėl žmonės naudoja VPN?

Paprastai žmonės naudoja VPN dėl keletos priežasčių. Dažniausios priežastys – anonimiškumas internete, saugumas ir laisvė (apeinant internetines blokadas ir cenzūrą).

Anonimiškumas ir privatumas:

 • Anonimiškumas internete: IP adresas yra tam tikras internetinis pašto kodas, nurodantis, kas jūs esate ir kur tiksliai esate. VPN ryšys slepia jūsų IP adresą ir vietą. Naudojant VPN, jūs perimate VPN serverio IP adresą todėl atrodo, kad esate serverio vietoje. Tai neleidžia svetainėms ir kitoms šalims sužinoti jūsų tikrosios vietos. Kiti interneto vartotojai taip pat nebegali jūsų identifikuoti, nes jie mato ne jūsų, o VPN serverio, prie kurio esate prisijungę, IP adresą.
 • Anoniminis duomenų atsisiuntimas: torrentų atsisiuntėjai ir įkėlėjai vis dažniau stebimi, todėl ne be prie žasties vis daugiau žmonių nori tai daryti anonimiškai. Anoniminis torentų siuntimasis su VPN pagalba yra puikus sprendimas.
 • Sutrukdymas skaitmeninio asmens profilio sudarymui: reklaminiai tinklai, tokie kaip „Facebook“, „Google“ ir „Twitter“, stengiasi sukurti kuo geresnį savo vartotojų profilį. Tuomet šią informaciją jie gali perparduoti reklamuotojams ar vyriausybėms. Naudojant VPN ryšį, tampa sudėtingiau sukurti tokį asmens failą, todėl jūsų privatumas yra geriau apsaugotas bei gausite mažiau suasmenintų reklamų.

Saugumas internete:

 • Apsauga nuo įsilaužėlių ir vyriausybių: paskutiniu metu pasirodo vis daugiau pranešimų, apie tai kaip programišiai įsilaužia ne tik į paprastų žmonių, bet ir įmonių prietaisus. Be VPN visus savo duomenis į internetą siunčiate neapsaugotus, o tai leidžia vagišiams santykinai nesunkiai prieiti prie jūsų duomenų. VPN šifruoja jūsų duomenų srautą, todėl net ir gavęs užšifruotus jūsų duomenis, įsilaužėlis negalėtų jais pasinaudoti, t.y. jūsų informacijos nebūtų galima perskaityti.
 • Saugumas, naudojantis viešąja Wi-Fi prieiga: viešųjų „Wi-Fi“ tinklų naudojimas yra rizikingas. Kiti vartotojai, pavyzdžiui, kibernetiniai nusikėltėliai gali lengvai įsilaužti ar peradresuoti visą jūsų interneto srautą. Didelė tikimybė, kad tokiu būdu bus pavogti jūsų kredito kortelės arba el. pašto prisijungimo duomenys. Naudodami VPN, jūs užšifruojate visus savo duomenis, kuriuos siunčiate į tinklą, todėl įsilaužėliai negali pasinaudoti gautais užšifruotais duomenimis. Tokiu atveju, jie mato tik simbolių (užšifruotų duomenų) kratinį, o ne jūsų svarbius duomenis ir slaptažodžius.
 • Prieiga prie įmonės tinklo: vis daugiau įmonių savo darbuotojams siūlo galimybę prisijungti prie įmonės tinklo iš namų. Tam paprastai naudojamas VPN ryšys, kuris leidžia lengviau ir saugiau prisijungti prie tinklo nuotoliniu būdu. Tokiu būdu įmonių darbuotojai gali saugiai dirbti iš namų.

Cenzūros ir blokadų apėjimas:

 • Cenzūros ir vyriausybinių blokadų apėjimas: kai kuriose šalyse, tokiose kaip Kinijoje, Turkijoje ar arabų bei Afrikos šalyse internetas yra cenzūruojamas. Šios šalys blokuoja prieigą prie tam tikrų interneto paslaugų ir svetainių: „WhatsApp“, „Google“, „Skype“, „Facebook“ ir kt. Naudodamiesi VPN paslauga, jūs galite pakeisti jūsų rodomą geografinę vietą (priklausomai nuo pasirinkto VPN serverio vietos). Tokiu būdu galite apeiti tokias blokadas ir vis tiek gauti prieigą prie užblokuotų svetainių ir paslaugų.
 • Geografinių blokadų apėjimas: internetinę cenzūrą praktikuoja ne tik vyriausybės. Kai kurios internetinės svetainės ir paslaugos taip pat dažnai tikrą turinį rodo tik tam tikruose regionuose. Pavyzdžiui, kai kuriose užsienio šalyse negalima žiūrėti Lietuviškos televizijos ar kai lietuviškų televizijos laidų internete.
  Naudodamiesi „Netflix“, Lietuvoje taip pat galite žiūrėti kur kas mažiau filmų ir serialų nei JAV gyventojai. VPN gali padėti apeiti šiuos geografinius blokus. Tokiu būdu jūs gausite prieigą prie įvairesnių interneto paslaugų, tokių kaip Amerikietiškos „Netflix” versijos ir kt.

Ar norite sužinoti daugiau apie VPN pranašumus? Tuomet skaitykite mūsų išsamų straipsnį apie VPN privalumus.

Kaip veikia VPN?

Praktikoje VPN veikia labai paprastai. Viskas ką jums reikia padaryti, tai pasirinkti VPN tiekėją, užsisakyti prenumeratą ir atisiųsti VPN programinę įrangą. Tuomet jums teireikia pasirinkti norimą serverio vietą, o visa kita atliks VPN.

VPN veikia šitaip:

 1. VPN programinė įranga užšifruoja jūsų interneto srautą ir saugiu ryšiu siunčia jūsų duomenis į VPN serverį.
 2. VPN serveris priima jūsų užšifruotą interneto srautą ir iššifruoja, kad jis vėl taptų įskaitomas.
 3. Tuomet, iššifruotą interneto srautą serveris išsiunčia į internetą. Po to, tas pats serveris gaus grįžtantį interneto srautą, kuris skirtas jums.
 4. Interneto srautas, kurį gauna VPN serveris, yra užšifruojamas ir išsiunčiamas jums per saugų ryšį.
 5. Jūsų įrenginyje esanti programinė įranga gautą informacijos srautą iššifruoja ir jūs galite jį peržiūrėti.

Kaip veikia VPN?

Be duomenų šifravimo, VPN siūlo ir daugiau internetinio anonimiškumo. Naudojantis VPN paslauga jūsų interneto srautas nukreipiamas per išorinį VPN serverį, todėl likusi interneto dalis registruoja VPN serverio IP adresą ir vietą, o tikrasis jūsų IP adresas ir vieta lieka paslėpti.
Taip pat, VPN programa veiks jūsų kompiuteryje, planšetėje ar išmaniajame telefone jums to net nepastebint. Savo kompiuteriu ir internetu galėsite naudotis kaip įprasta. Norėdami sužinoti plačiau apie VPN veikimą, skaitykite straipsnį „Kaip veikia VPN ryšys“.

Ar VPN yra saugus?

VPN apsaugo jūsų interneto srautą, tačiau taip pat gali iškilti klausimas ar jūs patys esate saugūs su VPN tiekėju. Visgi, jūsų interneto srautas yra nukreipiamas ir vykdomas per VPN paslaugos serverius. O tai reiškia, kad VPN tiekėjas gali matyti viską, ką darote. Dėl šios priežasties, labai svarbu pasitikėti savo VPN tiekėju. Daugumai VPN paslaugų tiekėjų nerūpi ką jūs veikiate internete ir juos pasiekiančios informacijos jie nesaugo.

Visgi, yra VPN tiekėjų, kurie seka jūsų naršymo elgesį ir, pavyzdžiui, parduoda jūsų duomenis reklamų įmonėms. Tai ypač būdinga nemokamiems VPN paslaugų tiekėjams. Tai dažnai nėra saugu, todėl renkantis svarbu pasirinkti patikimą VPN tiekėją. Džiaugiamės galėdami jums padėti pasirinkti geriausią ir labiausiai jūsų poreikius atitinkantį VPN. Žemiau šiame straipsnyje pateiksime keletą gerų ir patikimų VPN paslaugų tiekėjų.

Ar VPN sulėtina jūsų interneto ryšį?

Kai kurie žmonės nėra įsitikinę ar naudoti VPN, nes yra girdėję, kad tai gali sulėtinti jų interneto ryšį. Kai kurie VPN ryšiai iš tiesų turi tokį poveikį. Juk VPN nukreipia jūsų ryšį per išorinį serverį, todėl jūsų ryšys gali sulėtėti. Visgi, taip būna ne visada.
Šiandiena yra daugybė VPN paslaugų, kurios daro viską, kad jūsų interneto ryšys būtų toks greitas, kaip esate įpratęs, o kartais ir dar greičiau. Jei norite įsitikinti, kad jus dominantis VPN turi greitus serverius peržiūrėkite mūsų VPN tiekėjų apžvalgas. Čia rasite jus dominančių VPN tiekėjų greičius.
Žemiau šiame straipsnyje rasite 3 patikimus VPN tiekėjus, kurie veikia gerai ir nesukelia jokių vėlavimų arba juos sukelia tik minimaliai. Taigi, galėsite saugiai ir be jokių suvaržymu naršyti internete, žaisti žaidimus ar žiūrėti „online“ filmus.

Ar naudotis VPN yra legalu?

Ar VPN legalu Kai kuriems žmonėms kyla klausimas, ar VPN naudojimas yra teisėtas. VPN ryšys užtikrina, kad internete esate daug anonimiškesni, o tai gali būti naudinga nusikaltėliams ir įsilaužėliams. Jei jų negalima atsekti internete, vadinasi juos daug sunkiau susekti ir nubausti. Vis dėlto, tai nereiškia, kad VPN yra neteisėtas.
Priešingai, daugelis oficialių kompanijų dirba su VPN ir netgi rekomenduoja juos naudoti. Pavyzdžiui, Europos Sąjunga taip pat pasisako už interneto laisvę, kuri įmanoma naudojant VPN. Tai kaip gi yra iš tiesų?
Daugelyje šalių VPN naudoti yra visiškai legalu. Neteisėtos veiklos vykdymas per VPN, žinoma, yra neteisėtas. Kol naudojate VPN legaliai veiklai, tokiai kaip naršymas, žaidimai, „Netflix“ ir „YouTube“, jokių problemų nekyla. Jei VPN naudojate norėdami atsisiųsti autorines teises turinčius failus, pavyzdžiui, filmus ar muziką, oficialiai jūs pažeidžiate įstatymus. Nepaisant to, geri ir patikimi VPN tiekėjai, neregistruoja log duomenų, ir net jei ir valstybinės agentūros paprašytų informacijos apie jų klientus, jie negalėtų jos suteikti, nes jos paprasčiausiai neturi.

Visgi, pasaulyje yra šalių, kuriose VPN naudojimas laikomas neteisėtu. Jei naudojate VPN Lietuvoje, kitose Europos Sąjungoje šalyse ar Amerikos šalyse, tuomet galite nesijaudinti. Tai yra visiškai legalu ir labai rekomenduojama.

Kokie yra VPN protokolai?

VPN protokolaiVPN naudoja užšifruotą ryšį. Šiam tikslui gali būti naudojami įvairūs protokolai. Šie protokolai užtikrina, kad kiti žmonės negali tiesiog peržiūrėti jūsų duomenų.
Dažniausiai VPN naudojami protokolai:

 • OpenVPN: tai yra vienas iš šiuo metu dažniausiai naudojamų protokolų. OpenVPN yra atviro kodo VPN protokolas, o tai reiškia, kad kodas yra matomas visiems. Šifravimui naudojami OpenSSL ir SSLv3/TLSv1 protokolai. OpenVPN protokolą palaiko dauguma VPN tiekėjų. Protokolas yra prieinamas įvairioms platformoms: „Windows“, „Android“, „Linux“ ir maršrutizatoriams. OpenVPN paprastai laikomas saugiausiu pasirinkimu tarp VPN protokolų. Vienintelis trūkumas yra tas, kad OpenVPN neveikia su „Mac OS“ ir „iOS“ operacinėmis sistemomis. Tam geriau naudoti IKEv2 / IPsec protokolą.
 • IPSec / L2TP: šiame kombinuotame protokole „IPsec“ teikia šifravimą, o L2TP – jungtį (tunelį). IPsec/L2TP standartiškai yra įmontuotas daugumoje operacinių sistemų. Šis protokolas yra geras pasirinkimas, kai nėra OpenVPN protokolo.
 • IKEv2 / IPsec: IKEv2 yra protokolas, pagrįstas IPSec. Šis protokolas daugiausia naudojamas mobiliuosiuose įrenginiuose, nes jis gali greitai prisijungti prie tinklų. Mobilieji įrenginiai reguliariai persijungia tarp „Wi-Fi“ tinklų ir viešųjų tinklų, todėl IKEv2 yra geras pasirinkimas mobiliesiems įrenginiams. Pasak kai kurių šaltinių, IKEv2 yra greitesnis nei OpenVPN. Vis dėlto, OpenVPN paprastai laikomas geresniu protokolu.
 • PPTP: PPTP (Point to Point Tunneling Protocol) yra vienas seniausių protokolų. Protokole yra daugybė saugumo spragų, todėl šio protokolo nerekomenduojama naudoti, nebent greitis jums yra svarbesnis už saugumą. PPTP kartais rekomenduojamas žiūrint filmus ar TV serialus per įvairias transliavimo internetu platformas.
 • Softether: Softether yra atviro kodo programa, veikianti skirtingose platformose. Ji palaiko tokius protokolus kaip SSL VPN, IPsec / L2TP, OpenVPN ir Microsoft Secure Socket Tunneling Protocol.
 • WireGuard: WireGuard yra gana naujas protokolas, kuris pastaruoju metu labai išpopuliarėjo. Šis protokolas yra greitesnis ir efektyvesnis nei OpenVPN ir IPsec, tačiau šiuo metu tai vis dar yra eksperimentinis protokolas. Jis vis dar yra kūrimo stadijoje.

Ar norėtumėte gauti daugiau informacijos apie VPN protokolus? Tuomet skaitykite išsamų šia tema straipsnį čia: VPN protokolų palyginimas. Kuris protokolas jums geriausias?.

Kaip naudotis VPN paslauga lengvai ir nesunkiai?

VPN ir prietaisai VPN paslauga naudotis yra labai paprasta. Visų pirma, jūs užsisakote prenumeratą pas patikimą VPN tiekėją. Dažnai gerą VPN galima įsigyti vos už kelis eurus per mėnesį. Prisiregistravus svetainėje, prie VPN programinės įrangos galite prisijungti naudodami savo paskyros prisijungimo duomenis. Paprastai tai yra jūsų el. pašto adresas ir jūsų pasirinktas slaptažodis. Prisijungus prie VPN, pasirenkate norimą serverio šalį ir kelių sekundžių bėgyje VPN jus automatiškai sujungs.
Dauguma pagrindinių VPN tiekėjų turi programinę įrangą tiksiančią visiems jūsų įrenginiams ir operacinėms sistemoms. Nesvarbu, ar tai būtų įrenginiai su „Windows“, „Mac“, „iPhone“, „Android“ ar „Linux“ operacinėmis sistemomis. VPN programose dažnai galite pasirinkti, kurį protokolą norite naudoti ir prie kurių šalių serverių norite prisijungti. Atlikę vos kelis paspaudimus, būsite užmezgę ryšį su VPN serveriu ir visas jūsų interneto srautas eis per saugų VPN ryšį. Nuo to momento galėsite saugiau, laisvai ir anonimiškai naudotis internetu.
Įdiegti VPN taip pat yra labai lengva. Trimis žingniais paaiškinsime, kaip rasti ir naudoti gerą VPN.

Pradėkite naudotis VPN atlikę 3 paprastus veiksmus

Ar norite pirmą kartą pradėti naudotis VPN, bet nežinote nuo ko pradėti? Nesijaudinkite. Naudotis VPN yra labai lengva. Tai užtruks vos penkias minutes. Atlikę šiuos tris paprastus veiksmus, per trumpą laiką jūs būsite apsaugoti VPN:

1 Žingsnis: pasirinkite patikimą VPN tiekėją

Naujiesiems VPN vartotojams rekomenduojame „Surfshark“ arba „NordVPN“. Mes nuodugniai išbandėme šiuos paslaugų tiekėjus ir padarėme išvadą, kad šiuos VPN lengva suprasti ir naudoti. Be to, „NordVPN” ir „Surfshark” VPN turi greitai veikiančius serverius, leidžia vienu metu VPN naudoti keliuose įrenginiuose ir suteikia ilgą pinigų grąžinimo garantiją. Prieš įsipareigodami, šiuos VPN galite išbandyti bent mėnesį. Daugiau informacijos apie šiuos ir kitus VPN tiekėjus rasite mūsų VPN apžvalgose.
Žinoma, mes išbandėme ir kitus VPN tiekėjus. Jei norite patikimo VPN tiekėjo, kuris turėtų VPN serverius ir Lietuvoje tuomet rekomenduojame „CyberGhost VPN“. Šis VPN taip pat yra labai greitas, itin draugiškas vartotojams ir suteikia 45 dienų pinigų grąžinimo garantiją.
Daugelis nemokamų VPN yra nesaugūs ir turi duomenų ar greičio apribojimus. Mes ištyrėme nemokamus VPN, kurie yra saugūs. Daugiau apie tai galite sužinoti mūsų straipsnyje: Geriausi nemokami VPN.
Pasirinkus VPN paslaugą, tereikia užsisakyti prenumeratą. VPN svetainėje sukurkite savo paskyrą ir išsisaugokite savo prisijungimo duomenis. Ši informacija jums bus reikalinga, atliekant sekančius veiksmus.

2 žingsnis: atsisiųskite VPN programą

Dabar, kai pasirinkote VPN tiekėją, jums tereikia atsisiųsti programinę įrangą iš VPN tiekėjo. Tai galite padaryti per oficialią jūsų pasirinkto VPN tiekėjo svetainę. Atsisiųskite „Android“ išmaniojo telefono, „iPhone“, planšetinio kompiuterio ar kompiuterio VPN programą. Įdiegę VPN programinę įrangą, galite prisijungti naudodami 1-ame žingsnyje panaudotus duomenis (paprastai tai yra jūsų el. pašto adresas ir jūsų pasirinktas slaptažodis).

3 žingsnis: aktyvuokite VPN programą ir saugiai bei laisvai naršykite internete

Aktyvuokite VPN. Su daugeliu VPN tiekėjų tereikia paspausti mygtuką „įjungti“. Tada VPN ryšys bus nustatytas automatiškai. Apskritai, vargu ar pastebėsite, kad esate prisijungę prie interneto per VPN. VPN programinę įrangą galite paleisti tiesiog fone.
Štai ir viskas! Kol ryšys aktyvus, internetu galite naudotis saugiau, laisvesni ir anonimiškesni.

3 geriausi VPN tiekėjai pradedantiesiems

Jei norite naudoti VPN, pasirinkite patikimą VPN paslaugų tiekėją. Džiaugiamės galėdami padėti jums išbandyti VPN tiekėjus. Geriausių VPN tiekėjų apžvalgoje rasite išsamų geriausių VPN aprašymą. Jei norite pradėti naudoti kokybišką, patogų ir patikimą VPN, galime rekomenduoti „CyberGhost“, „NordVPN“ ir „Surfshark“.

CyberGhost VPN

„CyberGhost“ VPN užima 2-ą vietą tarp geriausių VPN tiekėjų ne be priežasties. Šis VPN tiekėjas yra labai greitas, turi tūkstančius serverių ir gerai veikia su amerikietiška „Netflix“ versija. „CyberGhost“ VPN serveriai yra neįtikėtinai greiti, o jų programine įranga lengva naudotis. Šiais laikais programą taip pat galite nustatyti keliomis kalbomis, įskaitant anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, lenkų, prancūzų, italų ispanų ir kt. „CyberGhost“ klientų aptarnavimas taip pat reaguoja labai greitai. Taip pat šis VPN yra vienas iš nedaugelio patikimų VPN tiekėjų, kuris turi serverius ir Lietuvoje. Dauguma VPN tiekėjų serverius turi tik mūsų kaimyninėje šalyje, Latvijoje.
Šiuo metu, „CyberGost VPN“ kainuoja vos 2 eurus per mėnesį. Su viena prenumerata vienu metu galėsite apsaugoti septynis įrenginius. Spustelėkite mygtuką žemiau esančiame laukelyje ir apsilankykite „CyberGhost VPN” svetainėje.

Cyberghost VPN
 • 6600 serverių, 90 šalių
 • Turi 24 serverius Lietuvoje
 • Itin patogi naudoti VPN programa
 • Galima siųstis torentus
 • Galima žiūrėti „Netflix”
9.3
2.00 €/mėn.
(3 m. abonementas + 3 mėn. nemokamai)
APLANKYK CYBERGHOST
Cyberghost VPN

 • 6600 serverių, 90 šalių
 • Turi 24 serverius Lietuvoje
 • Itin patogi naudoti VPN programa
 • Galima siųstis torentus
 • Galima žiūrėti „Netflix”
REITINGAS 9.3
KAINA 2.00 €/mėn. (3 m. abonementas + 3 mėn. nemokamai)
APLANKYK CYBERGHOST

NordVPN

Antrasis mūsų rekomenduojamas VPN yra „NordVPN“. „NordVPN“ pasižymi saugumu ir sugebėjimu apeiti geografines ir cenzūros blokadas. Šiuo metu šis VPN yra vienas populiariausių VPN pasaulyje. Šis VPN pabrėžia, pirmenybę teikiantis klientų anonimiškumui ir saugumui. „NordVPN“ klientų aptarnavimo tarnyba atsako greitai į klientų iškilusius klausimus, o tai ypač patogu pradedantiesiems. „Nord“ taip pat siūlo daugybę galimybių pažengusiam vartotojui, pavyzdžiui, „Onion over VPN“ ar dedikuotus IP adresus.
Galiausiai, „NordVPN“ yra gana nebrangus VPN. Tik už 2.97 eurų per mėnesį vienu metu galėsite naudoti „NordVPN“ šešiuose skirtinguose įrenginiuose. Vienos prenumeratos pakaks ne tik jums, bet ir jūsų šeimos nariams. Visiems abonementams „NordVPN” taip pat taiko 30 dienų pinigų grąžinimo garantiją. Jei norite sužinoti apie šiuo metu taikomas nuolaidas, spustelėkite mygtuką žemiau esančiame laukelyje ir pateksite tiesiai į teisingą „NordVPN“ svetainės puslapį.

NordVPN VPN
 • Puikiai apsaugotas ir platus serverių tinklas
 • Elegantiška ir patogi VPN programa
 • Neregistruojami log duomenys
9.4
2.97 €/mėn.
(2 m. abonementas)
APLANKYK NORDVPN
NordVPN VPN

 • Puikiai apsaugotas ir platus serverių tinklas
 • Elegantiška ir patogi VPN programa
 • Neregistruojami log duomenys
REITINGAS 9.4
KAINA 2.97 €/mėn. (2 m. abonementas)
APLANKYK NORDVPN

Surfshark

„Surfshark“ VPN yra trečioje vietoje tarp 5 mūsų geriausių VPN. „Surfshark“ VPN programinė įranga yra labai patogi vartotojui. Ją įdiegsite per labai trumpą laiką ir atlikus kelis paspaudimus būsite prisijungę prie VPN serverio. Su šiuo VPN galėsite saugiai naršyti internete, apeiti geografines blokadas ir žiūrėti nesuskaičiuojamą eilę filmų ir serialų per amerikietišką „Netflix“ versiją.
Be standartinės VPN paslaugos, „Surfshark“ taip pat siūlo daugybę kitų galimybių. Jei norite sužinoti daugiau skaitykite pilną šio VPN tiekėjo apžvalgą. Trumpai apibendrinant, „Surfshark“ yra puikus VPN bet kuriam pradedančiam VPN vartotojui. „Surfshark“ turi 30 dienų pinigų grąžinimo garantiją, todėl galite išbandyti šį VPN be jokių rūpesčių. Jei sudomino „Surfshark” VPN paslauga, spustelėkite mygtuką žemiau esančiame laukelyje.

Surfshark
 • Labai patogi vartotojui VPN programa, turinti daug papildomų funkcijų
 • Galima prijungti neribotą skaičių prietaisų
 • Veikia su JAV „Netflix“ ir torrentais
 • 30 dienų pinigų grąžinimo garantija. Jokių papildomų klausimų!
 • Prieiga prie JAV “Netflix”
 • Labai gera kaina
9.2
2.03 €/mėn.
(24 mėn. abonementas)
APLANKYK SURFSHARK
Surfshark VPN
 • Labai patogi vartotojui VPN programa, turinti daug papildomų funkcijų
 • Galima prijungti neribotą skaičių prietaisų
 • Veikia su JAV „Netflix“ ir torrentais
 • 30 dienų pinigų grąžinimo garantija. Jokių papildomų klausimų!
 • Prieiga prie JAV “Netflix”
 • Labai gera kaina
REITINGAS 9.2
KAINA 2.03 €/mėn. (24 mėn. abonementas)
IŠBANDYK SURFSHARK

Papildomas patarimas: ar norite leisti visiems savo namų įrenginiams prisijungti prie interneto per VPN ryšį, panaudojant vieną VPN ryšį? Maršrutizatoriuje taip pat galite nustatyti VPN.

Kodėl saugus internetas šiandiena toks svarbus?

Natūralu, jei jums kyla klausimas, ar tikrai būtina naudoti VPN. VPN siūlo daugiau anonimiško, laisvesnio ir saugesnio interneto, tačiau įprastas internetas jau ir taip veikia gerai, ar ne? Tam tikru mastu tai gali būti tiesa. Vis dėlto, svarbu žinoti apie internete tykančius pavojus.
Vis didesnė mūsų gyvenimo dalis vyksta internetu. Naudojamės elektronine bakininkyste, palaikome ryšius su draugais, tikriname medicininę informaciją ir dirbame internete. Svarbu, kad visa ši informacija apie jus nepatektų į blogas rankas. Jei nesaugote interneto ryšio, rizikuojate, kad įsilaužėliai, vyriausybė, interneto tiekėjas, svetainės, darbdavys ir kitos šalys sužinos apie jus daugiau, nei norėtumėte jūs pats. VPN apsaugos jūsų duomenis nuo visų šių žvilgsnių.

vpn apsauga

Daugelis žmonių žino, kad informacija, kuria dalijatės internete, pavyzdžiui, „Facebook“ ar „Instagram“, gali jus persekioti visą likusį gyvenimą. Be to, bet kokia informacija, kurią jūs nesaugiai siunčiate į internetą, gali turėti ilgalaikį poveikį. Ką daryti, jei įsilaužėlis tiksliai mato, kur, pavyzdžiui, atliekate savo bankininkystę? Arba, jei jūsų darbdavys žino apie jūsų sugaištas valandas socialiniuose tinkluose?
VPN nesuteikia jums visiškų garantijų: vis tiek gali būti įsilaužta į jūsų el. paštą, socialinių platformų paskyras ir kt. Taip pat, jei vyriausybė tikrai norės sužinoti, ką jūs veikiate internete, labai tikėtina, kad jie atras kitų būdų kaip tai padaryti. Vis dėlto, VPN labai sumažina tikimybę, kad jūsų asmeninė informacija, naršymo istorija ir visa kita jūsų veikla internete nepateks į kitų rankas.

Kokie yra VPN ryšio apribojimai?

Nors VPN turi daug ką pasiūlyti, tačiau, žinoma, tai nėra visiška panacėja. Norėdami saugiau ir anonimiškiau naršyti internete naudodamiesi VPN, taip pat turite laikytis kitų saugumo taisyklių. Pavyzdžiui, reguliariai ištrinti slapukus. Be to, yra tam tikrų dalykų, kurių VPN tiesiog negali padaryti. Pavyzdžiui, jei esate prisijungę prie „Google“, galite prisijungti prie Australijos VPN serverio, tačiau „Google“ vis tiek gali sukurti profilį apie jus kaip interneto vartotoją. Tuomet jie gali susieti jūsų paieškas su jūsų paskyra. Šiuo atveju tampa nesvarbu, kad naudodamiesi VPN, pakeitėte savo IP adresą.
Praktikoje yra ir daugiau būdų, kaip šalys gali sužinoti jūsų tapatybę, nuo kurios VPN negali jūsų apsaugoti. Pavyzdžiui, jei naudojate „Google Maps“, dažnai turite įjungti GPS vietą. Šiandiena yra dar pažangesnių būdų, kaip atskleisti asmens tapatybės paslaptį. Pavyzdžiui, naršyklės pirštų atspaudų naudojimas: naudojant naršyklės ir jūsų įrenginio ypatybes ir nustatymus, įmanoma atskirti jus kaip interneto vartotoją nuo kitų ir tokiu būdu nustatyti jūsų tapatybę.
Apibendrinant, VPN siūlo žymiai daugiau anonimiškumo ir saugumo internete ir, be abejo, yra svarbi jūsų apsaugos nuo įsilaužėlių ir privatumo pažeidėjų dalis. Nepaisant to, naudinga žinoti ir VPN ribas ir imtis papildomų saugos priemonių, kad tai kompensuotumėte. Laimei, turime straipsnį, kuriame rasite daugiau informacijos apie šias priemones: Kaip išsaugoti privatumą ir anonimiškumą internete?

Kas yra VPN – apibendrinimas

VPN (virtualus privatus tinklas) yra saugus ryšys tarp jūsų ir interneto. Tai suteikia daugiau privatumo, saugumo ir laisvės internete.
VPN naudojimas turi keletą privalumų:

 • Išlaikomas jūsų internetinis anonimiškumas
 • Jūsų interneto ryšys yra geriau apsaugotas nuo išorinių grėsmių: įsilaužėlių ir kibernetinių nusikaltėlių
 • Galite apeiti internetinę cenzūrą ir geografines blokadas.

Šiuo metu pasaulyje yra nemažai patikimų VPN tiekėjų, kurie už nedidelę kainą suteiks jums prieigą prie jų serverių visame pasaulyje. Šie paslaugų tiekėjai nuolat rūpinasi serverių sauga ir jų optimaliu greičiu. Čia rasite geriausius VPN tiekėjus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

© 2019 | VPN Gidas

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0