Nutekinti 533 mln. Facebook vartotojų duomenys – 2021!

Nutekinti 533 mln. Facebook vartotojų duomenys – 2021!

Nutekinti 533 mln. Facebook vartotojų duomenys: sužinok ar tai liečia ir tave!

 

2021 m. Balandžio 3 d. „Business Insider“ paskelbė, kad buvo nutekinti 533 milijonų Facebook vartotojų duomenys iš 106 pasaulio šalių, tame tarpe ir 220 tūkstančių Lietuvos vartotojų duomenų.
Tarp atskleistos informacijos buvo paskelbti vartotojų Facebook profilių adresai, namų adresai, telefonų numeriai, vardai ir pavardės, gimimo datos ir elektroninio pašto adresai. Šie duomenys pasiekiami kiekvienam, turinčiam bent minimalių IT įgūdžių.

Nutekinti Facebook vartotojų duomenys

Tai tikrai ne pirmas kartas, kai „Facebook“ susiduria su duomenų nutekėjimu, tačiau kol kas tai yra didžiausias duomenų nutekėjimas palietęs tokį didelį skaičių „Facebook“ vartotojų.
Laimei, šiuo atveju nutekintoje informacijoje nėra slaptažodžių ar finansinės informacijos. Visgi, nutekinta informacija kelia tam tikras rizikas.
Šiek tiek keista, kad „Facebook“ neketina informuoti vartotojų, kuriuos paveikė šis duomenų nutekėjimas. Nepaisant to, galite patys pasitikrinti ar jūsų informacija nebuvo nutekinta ČIA. Jei atsakymas yra teigiamas, patariame būti atidiems su elektroniniais laiškais, kuriuose prašoma iš naujo nustatyti slaptažodį.
Taip pat, „Facebook“ vartotojams derėtų išlikti akyliems, nes galima sulaukti apgaulingų skambučių, kurių metu bus bandoma išvilioti pinigus. Taip pat, gali būti apsimetama jumis ir tokiu būdu bandoma išvilioti pinigus iš jūsų draugų ar šeimos narių. Praktika rodo, kad po tokių masinių informacijos nutekinimų, padaugėja sukčiavimo atvejų.

Kaip apsaugoti savo duomenis?

Norint ateityje apsaugoti savo paskyras, rekomenduojama aktyvuoti privatumo nustatymus, kad jūsų asmeninius duomenis matytų tik jūsų draugų draugų ratas. Taip pat, visuomet rekomenduojama taikyti dviejų veiksnių autentifikaciją. Tokiu atveju, jei prie jūsų paskyros kas nors bandytų prisijungti, jūs apie tai būtumėte informuotas.
Taip pat, patartina nenaudoti to paties slaptažodžio, kuri naudojate savo elektroniniam paštui, banko sąskaitoms ar kitose socialinėse platformose. Norint nepamiršti daugybės skirtingų slaptažodžių itin naudinga naudotis slaptažodžių tvarkyklėmis.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

© 2022 | VPN Gidas

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0