Ar DuckDuckGo iš tiesų yra anonimiškas?

Ar DuckDuckGo iš tiesų yra anonimiškas?

Ar DuckDuckGo iš tiesų yra anonimiškas?

 

Ar “DuckDuckGo” apsaugos jūsų anonimiškumą?

„DuckDuckGo“ yra internetinė paieškos sistema, teikianti pirmenybę vartotojų privatumui. Ši paieškos sistema finansuojama iš aukų ir pajamų iš reklamos, tačiau šios reklamos nėra suasmenintos pagal jūsų asmeninį profilį, kaip tai daro „Google“. „DuckDuckGo“ turi kelias parinktis, leidžiančias jums kaip vartotojui atlikti anonimines paieškas:

  • jūsų paieškos istorija nėra išsaugoma
  • jų svetainė blokuoja trečiųjų šalių slapukus
  • nekuriami vartotojų profiliai
  • pateikus paieškos užklausą jūs automatiškai nukreipi į svetainės HTTPS versiją
  • paieškos rezultatai nėra automatiškai filtruojami.

Ar manote, kad jūsų privatumas internete yra svarbus? Tuomet mes primygtinai rekomenduojame naudoti anoniminę paieškos sistemą, tokią kaip „DuckDuckGo“. Ar norite žengti vieną žingsnį toliau ir garantuoti savo privatumą internete? Tuomet jūs taip pat galite apsaugoti savo anonimiškumą naudodamiesi vienu iš geriausių VPN tiekėjų rinkoje.

Šiandiena išlaikyti savo anonimiškumą internete nėra taip paprasta. Daugelis internetinių svetainių tiesiog naudojasi jūsų veikla internete, norėdami parduoti savo prekes ir paslaugas jums. Akivaizdžiausi pavyzdžiai, be abejo, yra „Facebook“ ir „Google“, tačiau be to, yra daugybė kitų kompanijų, kurios naudojasi jūsų internetine istorija savęs reklamavimui.
Tikslinė reklama kartais gali pasirodyti naudinga, kai perkate internetu. Tačiau tai taip pat labai vargina, kiekvienoje aplankytoje svetainėje nuolatos matyti tos pačios prekės reklamas, kurios kažkada ieškojote per „Google“.

Duckduckgo anonimiškumas

Su „DuckDuckGo“ tai būtų praeitis. Jūsų paieškos istorija nebebus išsaugota ir nebegausite tikslinių reklamų. Elegantiška paieškos sistema suteikia vartotojams privatumą, kuri taip reikalinga. Bet ar ši paieškos sistema iš tikrųjų yra tokia anonimiška? O gal yra kitų privatumo problemų, kuriomis turėtumėte susirūpinti? Skaitykite toliau ir sužinokite viską, ką reikia žinoti apie „DuckDuckGo“!

Kas yra DuckDuckGo?

Duckduckgo paieškos sistema - logoPaieškos sistema „Duck Duck Go“ teikia pirmenybę vartotojų privatumui. Vienas didžiausių šio į privatumą orientuotos paieškos sistemų privalumų yra tas, kad paieškos rezultatai yra vienodi kiekvienam vartotojui. Žmonės, kurie naudojasi šia paieškos sistema, matys tik skelbimus, susijusius su tuo, ko jie tuo metu ieško. Tai skiriasi nuo tokių svetainių kaip „Google“ ar „Facebook“, kurios renka informaciją, kad būtų rodomi rezultatai ir reklamos, susijusios su jūsų veikla internete ir paieškos istorija.
„DuckDuckGo“ buvo įkurta 2008 m., kurią sudarė nedidelė 98 darbuotojų komanda, iš skirtingų pasaulio šalių. Svetainės duomenimis, šiuo metu paieškos sistema sulaukia 1,9 milijardo paieškų per mėnesį. Įmonė išsilaiko iš aukų ir pajamų iš reklamos – reklamų, pagrįstų jūsų paieškos užklausomis, o ne paieškos istorija ir internetiniu jūsų profiliu.

Kam priklauso „DuckDuckGo“?

„DuckDuckGo“ 2008 metais sukūrė Gabrielis Weinbergas. „DuckDuckGo“ iš pradžių buvo paleistas iš smalsumo: Gabrielius norėjo sužinoti ar jis galėtų pagerinti „Google“ paieškų rezultatus. „DuckDuckGo“ yra investuotojų kontroliuojama įmonė, kurios būstinė yra Pensilvanijoje.
Iš pradžių Gabrielis savo lėšomis finansavo save, kol 2011 metais „Angel“ investuotojai ir „Union Square Ventures“ nusprendė paremti šią įmonę. Nors paieškos sistema bendradarbiauja su daugeliu pagrindinių internetinių kompanijų, tokių kaip „Bing“, „Wikipedia“ ir „Yahoo“, ji nesidalija savo naudojimo informacija su šiomis įmonėmis. Tai prieštarautų jų politikai.

Koks skirtumas tarp „DuckDuckGo“ ir „Google“?

Pagrindinis skirtumas tarp „DuckDuckGo“ ir „Google“ yra tas, kad „DuckDuckGo“ nestebi jūsų veiklos internete, kai rodo paieškos rezultatus. Be to, „DuckDuckGo“ papildomai turi paieškos funkciją !Bangs, kurios pagalba galite atlikti paieškas tiesiogiai kitose svetainėse, tokiose kaip „Amazon“, „Twitter“ ar „Wikipedia“. Taip pat galite naudoti savo pakoreguotą !Bangs paiešką svetainėms, kuriose reguliariai lankotės.
Paieška naudojant „DuckDuckGo“ nerodo „Google“ prekių ir neišsaugo jūsų IP adreso. Žemėlapio funkcijos pateikiamos per „Apple Maps“. Taip pat, „DuckDuckGo“ laikosi „nulinio paspaudimo politikos“, kuri padeda vartotojams akimirksniu rasti ieškomą informaciją ir nereikia spaudinėti ant įvairių rūšių nuorodų.

Mažiau brukalo, daugiau saugumo

„DuckDuckGo“ bando pašalinti nereikalingą informaciją, kuri, atrodo, perima „Google“ paieškos rezultatus, įskaitant reklamas ir „spamą“. Vieninteliai šaltiniai, kuriuos rasite „DuckDuckGo“, yra svetainės, kurių pavadinimus ir meta aprašymus yra parašę žmonės, o ne kompiuteriai. Oficialios svetainės pateikiamos paieškos rezultatų viršuje ir pažymimos tokiomis etiketėmis, kad jas būtų lengviau ir greičiau rasti.
Siekdami kovoti su šlamštu, „DuckDuckGo“ komanda kartu su „Parked Domain Project“ ieškojo žalingų svetainių ir pašalino jas iš paieškos rezultatų. Daugelis šių svetainių vis dar įtraukiamos į „Google“ paieškos rezultatus. Nors „Google“ remiasi savo algoritmais kovodama su šlamštu, „DuckDuckGo“ pasirinko naudoti žmones, kurie rankiniu būdu šalina šlamštą iš jų paieškos rezultatų.

Ar turėčiau pradėti naudoti „DuckDuckGo“?

Jei ieškote alternatyvos „Google“ paieškos sistemai, kuri pateiktų paieškos rezultatus be agresyvaus jūsų veiklos stebėjimo, tuomet „DuckDuckGo“ yra puikus pasirinkimas. Be to, ši paieškos sistema suteikia galimybę peržiūrėti informaciją, kurios ieškote tiesiogiai, be poreikio pirmiausia spustelėti ant konkrečios svetainės nuorodos. Tai ypač naudinga, kai norite greito atsakymo. „DuckDuckGo“ turi ypač vartotojams draugišką, todėl ją daug lengviau naudoti.
Jei daugelį metų naudojatės „Google“, nes manėte, kad tai yra vienintelis jūsų pasirinkimas, tuomet tikrai norėsite išbandyti „DuckDuckGo“. Didelė tikimybė, kad ši paieškos sitema jums patiks daug labiau. Juk daug maloniau ko nors ieškoti, kai nesate sekami ir apkrauti persekiojančiomis reklamomis. Be to, tai yra sveikintinas poelgis žengti žingsnį nuo visų „Google“ paslaugų.

„DuckDuckGo“ trūkumai

„DuckDuckGo“ turi keletą trūkumų, ypač lyginant su „Google“ paieškos sistema. Vienas iš minusų yra tai, kad vietiniams rezultatams naudojami „Apple Maps“ ir „Yelp“ apžvalgos. Tai suteikia tik dalį duomenų, kuriuos paprastai rastumėte naudodami „Google“. Tai ypač aktualu jei ieškote informacijos ir atsiliepimų apie vietinį verslą. „Yelp“ apžvalgų skaičius yra tiesiog daug mažesnis nei atsiliepimų „Google“ skaičius. Tai apsunkina pasitikėjimą „DuckDuckGo“ pateiktais duomenimis, renkantis verslą pagal apžvalgas.
Duckduckgo paieška Kitas „DuckDuckGo“ paieškos sistemos trūkumas yra tas, kad „DuckDuckGo“ turi mažesnį tikrinimo biudžetą nei „Google“. Tai reiškia, kad jūsų paieškos rezultatai greičiausiai bus mažiau išsamūs, nei įvedant tą pačią paieškos užklausą „Google“. Čia taip pat nėra „Google Maps“ stebėjimo realiuoju laiku funkcijos.
Nors tai, kad jūsų elgesys internete yra stebimas, gali kelti nepasitikėjimo, tai taip pat teikia daug privalumų. Pavyzdžiui, tai užtikrina, kad paieškos sistema gali lengviau įvertinti tai, ko ieškote. To pasekoje, garantuotai sutaupysite laiko naudodami „Google“. Naudojant „DuckDuckGo“ gali tekti vėl rasti pusiausvyrą tarp privatumo ir patogumo. Kaip sprendimą daugelis žmonių naudoja abiejų paieškos sistemų derinį.

Kaip „DuckDuckGo“ apsaugo jūsų privatumą?

Paieškos sistemos, tokios kaip „Google“ ir „Bing“, jūsų paieškos istoriją saugo savo serveriuose. „DuckDuckGo“ to nedaro. Kitų, mažiau anoniminių paieškos sistemų naudojimas dažnai reiškia, kad jūsų informacija yra saugoma šių paieškos sistemų serveriuose. Ši informacija apima jūsų naudojamus paieškos terminus, spustelėtas svetaines ir paieškos atlikimo datą bei laiką. Taip pat, saugomi tokie duomenys kaip jūsų IP adresas ir naudojama operacinė sistema bei naršyklė, o tai yra nemažai informacijos. Kaip surinkta informacija bus panaudota sprendžia pati įmonė.

Pagrindinė priežastis, kodėl daugelis žmonių naudojasi „DuckDuckGo“, yra tai, kad tokiu būdu yra apsaugotas vartotojo privatumas. Duomenys nėra saugomi, o „DuckDuckGo“ naudoja kelis asmeninės informacijos apsaugos būdus. Toliau išvardinsime šiuos būdus. Jei norėtumėte daugiau informacijos apie tai, peržiūrėkite „DuckDuckGo“ privatumo puslapį.

Nėra išsaugoma paieškos istorija

Skirtingai nuo kitų paieškos sistemų, „DuckDuckGo“ neišsaugo jūsų paieškos istorijos. Tai reiškia, kad niekas negali pasiekti jūsų ankstesnių paieškų. Kita vertus, gali būti, kad jūsų naršyklė išsaugo aplankytus puslapius. Tai reiškia, kad jūsų paieškos istorija, nors ir privati ir saugoma naudojant „DuckDuckGo“, vis tiek gali būti pasiekiama naršyklės nustatymuose.
Žinoma, jūsų interneto paslaugų tiekėjas taip pat turi prieigą prie jūsų IP adreso ir paieškos istorijos, nebent investuosite į VPN, kad optimaliai apsisaugotumėte naršydami internete.

Nėra trečiųjų šalių stebėjimo slapukų

Duckduckgo stebėjimo slapukaiKitas būdas, kaip „DuckDuckGo“ bando apsaugoti jūsų privatumą, yra stebėjimo priemonių blokavimas. Šie stebėjimo slapukai yra priežastis, kodėl atlikus paiešką per „Google“ ar „Bing“ vėliau matote tam tikras reklamas. Šie slapukai, pasinaudodami jūsų naršymo istorija, renka informaciją apie jūsų elgesį.
Daugelis žmonių labai atsargiai vertina trečiųjų šalių slapukus, nes jie gali būti aktyvūs svetainėje, jums to net nežinant. Šios stebėjimo priemonės renka jūsų informaciją ir bando įtakoti jūsų sprendimus, pavyzdžiui, įsigyti prekę ar užsiregistruoti tam tikrai paslaugai. „DuckDuckGo“ naudojimas kartu su patikimu VPN yra vienas geriausių būdų išvengti tokio tipo trečiųjų šalių stebėjimo priemonių.

Nesudaromi asmens profiliai

Dauguma paieškos sistemų sukuria profilį pagal jūsų elgesį internete. Čia pateikiama, pavyzdžiui, jūsų paieškos istorija, amžius, lytis, IP adresas ir jūsų naršyklės slapukai. Tai reiškia, kad jūsų internetinę tapatybę galima susieti su svetainėmis, kuriose lankotės, ir paieškomis, kurias atliekate šiose paieškos sistemose. Skirtingai nuo šių paieškos sistemų, „DuckDuckGo“ nesukuria tokio tipo profilių, o tai suteikia jums papildomo privatumo.

Šifruoti paieškos duomenys

Skirtingai nuo konkurentų, „DuckDuckGo“ automatiškai jus nukreipia į svetainės HTTPS versiją. Tai taip pat suteikia jums šiek tiek papildomo saugumo naršant internete.

Nefiltruojami rezultatai

Vis dažniau naudojant tą pačią paieškos sistemą, tam tikru momentu galite matyti tą pačią informaciją vėl ir vėl. Taip yra todėl, kad šio paieškos sistemos algoritmas pateikia duomenis, kuriuos, jo manymu, norite pamatyti; o ne duomenis, kuriuos kiti mato, pavyzdžiui, atlikdami tą pačią paiešką. Dėl šio filtro jūs praleidžiate tam tikrą informaciją.
Tuo tarpu, „DuckDuckGo“ nesaugo jokios informacijos, kuri galėtų paveikti rezultatų puslapį. Kitaip tariant, gausite tuos pačius paieškos rezultatus kaip ir visi kiti, ieškantys to paties termino.

Saugiai naudokitės „DuckDuckGo“ paieškos sistema

„DuckDuckGo“ yra viena saugiausių paieškos sistemų, kurias galite naudoti internete. Kadangi įmonė yra įsipareigojusi užtikrinti savo vartotojų privatumą, rekomenduojame šį paieškos variklį visiems, kurie ieško privatumo internete.
Jei abejojate „DuckDuckGo“ patikimumu arba norite dar geriau apsaugoti savo privatumą internete, visada galite investuoti į VPN paslaugą. VPN pakeičia jūsų IP adresą ir užšifruoja jūsų internetinius duomenis, todėl internete esate daug anonimiškesni. VPN naudojimas kartu su „DuckDuckGo“ paieškos sistema suteikia pranašumą, susijusį su paieškos sistemos privatumo apsauga ir galimybe dėka VPN gauti prieigą prie viso internetinio turinio.
Jei dar nesate įsitikinę, kita priežastis, kodėl VPN paslauga gali būti nepaprastai naudinga, yra ta, kad VPN taip pat apsaugo jus už paieškos sistemos ribų. Nors „DuckDuckGo“ svetainė saugo jūsų privatumą, jums vis tiek taikoma visų kitų svetainių, kuriose lankotės, kai išeinate iš paieškos sistemos, politika. VPN užtikrina, kad jūsų asmeninė informacija ir privatumas yra daug saugesni. Tol, kol savo noru neatskleidžiate informacijos patys, pavyzdžiui, prisijungdami arba duodami leidimą stebėjimo slapukų įdiegimui, tol nei jūsų lankomos svetainės, nei jūsų interneto paslaugų tiekėjas nežinos, ką darote internete.

„DuckDuckGo“ alternatyvos

Nors „DuckDuckGo“ siūlo nemažai privatumo, lyginant su „Google“, tai nebus ideali paieškos sistema visiems. Laimei, kaip „Bing“ ir „Yahoo“ yra alternatyvos „Google“, taip pat yra alternatyvų privačioms paieškos sistemoms, tokioms kaip „DuckDuckGo“. Populiariausios „„DuckDuckGo““ alternatyvos yra „Search Encrypt“, „Startpage“ ir „Qwant“. Kiekviena iš šių paieškos sistemų siūlo jums privačią naršymo patirtį ir jūsų duomenų apsaugą.

Search Encrypt

Search encrypt logo„Search Encrypt“ išlaiko jūsų paieškas privačias. Jūsų paieškos terminas užšifruojamas prieš siunčiant jį į apsaugotus serverius. Baigus paiešką, termino šifravimo raktas baigia galioti, o tai reiškia, kad jis pradingsta visam laikui.
Taip pat, „Search Encrypt“ turi specialią naršyklės funkciją, kuri užtikrina, kad jūsų naršyklė negali išsaugoti jūsų paieškos istorijos: jūsų paieškos vykdomos automatiškai ir jų nebebus galima rasti. Kaip ir „DuckDuckGo“, ši paieškos sistema užtikrina SSL šifravimą ir nenaudoja sekimo programinės įrangos.

Startpage

„Startpage“ teigia, kad tai yra asmeniškiausia pasaulio paieškos sistema. Bendrovė saugo vartotojų privatumą, nesaugodama asmeninės informacijos. Paieškos sistema taip pat nesidalija informacija su trečiosiomis šalimis ir turi patogią proxy funkciją, kuri dar labiau apsaugo asmeninę informaciją, pavyzdžiui, jūsų IP adresą.
Didelis „Startpage“ privalumas yra tas, kad joje pateikiami tokie patys rezultatai kaip „Google“. Tai reiškia, kad „Startpage“ gali suteikti vartotojams daugybę privataus paieškos variklio pranašumų ir tradicinio „Google“ rezultatų patikimumą.

Qwant

Qwant logo „Qwant“ nestebi jūsų paieškų ir neišsaugo jūsų asmeninės informacijos, siekiant panaudoti ją reklamai. Ši paieškos sistema turi funkciją, panašią į „DuckDuckGo!“ „!Bang“ funkciją.

Apibendrinimas: privatumas ar patogumas?

Daugeliui paieškos sistemų vartotojų surasti pusiausvyrą tarp patogumo ir privatumo yra nuolatinis iššūkis. Ar naudojate „Google“, kad gautumėte išsamius rezultatus ir papildomas funkcijas, ar galbūt renkatės „DuckDuckGo“ siekdami išlaikyti savo privatumą? Daugeliui žmonių tai galiausiai tampa abiejų deriniu.
Nors paieškos rezultatai abiejose svetainėse bus panašūs, galų gale viską pakeičia papildomos funkcijos. Nuo eismo atnaujinimo realiuoju laiku iki konkretesnių vietinių rezultatų ir papildomų rezultatų funkcijų.
„DuckDuckGo“ daug ką daro gerai, ypač kai kalbama apie privatumą ir duomenų apsaugą. Kita vertus, „Google“ turi papildomų funkcijų ir didesnį tikrinimo biudžetą. Kuris paieškos variklis jums tinkamiausias, visiškai priklauso nuo to, kam tuo metu teikiate pirmenybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

© 2022 | VPN Gidas

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0