Ar inkognito režimas iš tiesų išsaugo jūsų anonimiškumą?

Ar inkognito režimas iš tiesų išsaugo jūsų anonimiškumą?

Ar inkognito režimas iš tiesų išsaugo jūsų anonimiškumą?

 

Santrauka: Ar incognito mode išsaugo jūsų anonimiškumą?

Daugelyje naršyklių veikia inkognito režimas (angl. incognito mode). Naudojantis jomis, naršyklė nesaugo jokios informacijos apie lankomas svetaines. Tai suteikia šiek tiek papildomo privatumo internete, tačiau to nepakanka, jei tikrai norite naudotis internetu saugiau ir anonimiškiau.
Jei norite naršyti anonimiškiau, rekomenduojame šias atsargumo priemones:

 1. Naudokite gerą ir patikimą VPN. Rekomenduojame „CyberGhostVPN“ dėl didelio greičio ir gero kainos bei kokybės santykio.
 2. Naudokite privatumui tinkamą naršyklę, pvz., „Tor“, „Firefox“ ar „Safari“.
 3. Neprisijunkite prie „Google“, „Facebook“ ar kitų socialinių tinklų, jei norite, kad sesija būtų anoniminė.
 4. Naudokitės anonimine paieškos naršykle, pavyzdžiui „DuckDuckGo“.
 5. Venkite kurti skirtukus.
Cyberghost VPN
 • +6000 serverių 90-yje šalių
 • 3 mėnesių dovana pasirinkus 3 metų prenumeratą
 • 45 d. pinigų grąžinimo garantija
9.3
2.00 €/mėn.
(3 m. abonementas + 3 mėn. nemokamai)
APLANKYK
Cyberghost VPN

 • +6000 serverių 90-yje šalių
 • 3 mėnesių dovana pasirinkus 3 metų prenumeratą
 • 45 d. pinigų grąžinimo garantija
REITINGAS 9.3
KAINA 2.00 €/mėn. (3 m. abonementas + 3 mėn. nemokamai)
APLANKYK

Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie inkognito režimą ir anoniminį naršymą, tuomet skaitykite visą mūsų straipsnį žemiau.

Ar kada nors ieškojote ko nors slapta, norėdami, kad kiti asmenys, kurie taip pat naudojasi tuo pačiu kompiuteriu nieko apie tai nesužinotų? Galbūt teko apmokėti banko sąskaitą internetu ne iš savo kompiuterio? Ar lankotės 18+ svetainėse, ir norite išlaikyti savo anonimiškumą? Yra begalė priežasčių naršyti kuo anonimiškiau ir slėpti savo veiklą internete. Laimei, yra įvairių būdų, kaip tai padaryti, tačiau ne visi yra vienodai patikimi. Šiuo metu daugelyje naršyklių yra įmontuota parinktis incognito mode, private window, InPrivate window ar InPrivate Browsing naršymo funkcija. Visgi, iškyla klausimas, kiek anonimiškas iš tikrųjų yra šis inkognito režimas?
Mes jums galime atskleisti: inkognito režimas anaiptol nėra toks anoniminis, kaip jūs manote. Jei tikrai norite išlaikyti savo anonimiškumą internete, daug geriau naudoti VPN paslaugą.

Incognito mode

Kas yra inkognito režimas (angl. incognito mode)?

Termino reikšmė kalba pati už save. Įjungę inkognito režimą esate inkognito arba kitaip sakant, neatpažįstami. Šios funkticjos bent jau tokia idėja, tačiau praktikoje, ne visuomet būsite išties neatpažįstamas.
Šis „privataus naršymo“ režimas šiandien yra standartinė daugelio naršyklių parinktis. Šia funkcija siekiama suteikti vartotojui tam tikrą anonimiškumą. Daugelis žmonių reguliariai ištrina savo interneto duomenis, tokius kaip paieškos istoriją, slapukus, slaptažodžius ir panašiai. Inkognito režimas užtikrina, kad jums nereikės kaskart atlikti šio proceso patiems. Užuot reguliariai ištrynę visus interneto duomenis, galite naudoti šį režimą ir visi interneto duomenys nebus išsaugoti jūsų kompiuteryje.
Vis dėlto, tai yra viskas, išskyrus tikrą anonimišką naršymą internete. Naudojantis inkognito režimu, nesaugomi tik inkognito lange esantys interneto duomenys. Jūsų IP adresas, operacinė sistema, įdiegti šriftai ir daug daugiau informacijos gali būti išsaugota, jums naršant inkognito režimu. Be to, inkognito režimas užtikrina tik tai, kad duomenys nebus saugomi jūsų kompiuteryje, tačiau jie vis tiek bus siunčiami į internetą.

Kaip tapti inkognito?

Šiuo metu dauguma naršyklių turi inkognito režimą. Tai kartais vadinama privačiu langu (angl. private window), inkognito langu (angl. Incognito window) arba privačiu režimu (angl. Private mode). Šioje lentelėje parodyta, kaip įgalinti inkognito režimą skirtingose naršyklėse.

Naršyklė Nustatymai Greitieji raktai
Chrome Settings (viršuje dešinėji pusėje) > Nieuw incognito window Ctrl + Shift +N
Edge Settings (viršuje dešinėji pusėje) > Nieuw InPrivate window Ctrl + Shift + P
Firefox Settings (viršuje dešinėji pusėje) > Nieuw Private window Ctrl + Shift +P
Brave Settings (viršuje dešinėji pusėje) > Nieuw incognito window Ctrl + Shift +N
Safari Settings (viršuje dešinėji pusėje) > Private Mode Shift + Command + N
Opera Settings (viršuje kairėje pusėje) > New Private Window Ctrl + Shift + N

Žemiau galite pamatyti įvairių naršyklių inkognito režimo ekranų pavyzdžius. Iš viršaus kairės į apačią į dešinę yra tokia tvarka: „Google Chrome“, „Microsoft Edge“, „Mozilla Firefox“ ir galiausiai „Brave“.

Kaip automatiškai atidaryti naršyklės inkognito langą?

Aukščiau jau aptarėme, kaip aktyvuoti inkognito režimą skirtingose naršyklėse. Nors įjungti inkognito režimą yra labai lengva, jį taip pat lengva ir pamiršti. Užuot įjungę inkognito režimą atskirai, taip pat galite pasirinkti, kad naršyklė visuomet naudotų inkognito režimą.

Google Chrome

Naudojant „Google Chrome“ tai veikia taip:

  Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ant „Google Chrome“ piktogramos darbalaukyje.

 • Pasirodžiusiame meniu pasirinkite „Properties“ (liet. Savybės).
 • Eikite į skyrelį „Shortcut“ ir suraskite teksto laukelį „Target“ (liet. Tikslas). Laukelio „Target“ pabaigoje pridėkite žodį „-incognito“ (už kabučių, padarę tarpą). Pavyzdžiui, tai atrodys taip: „C: \ Program Files (x86)\ Google \ Chrome \ Application \ chrome.exe“ – inkognito.
 • Norėdami išsaugoti pakeitimus, apačioje spustelėkite mygtuką „OK“ (liet. Gerai).
 • „Google Chrome“ dabar bus paleistas inkognito režimu.

Mozilla Firefox

„Mozilla Firefox“ taip pat siūlo galimybę automatiškai įjungti privatų langą:

 • Atidarykite „Firefox“ meniu(3 horizontalios linijos dešinės lango pusės viršuje).
 • Spustelėkite ant „Options“ ir pasirodžiusiame naujame lange, kairėje pusėje spustelėkite ant „Privacy & Security“ (liet. Privatumas ir Saugumas), kad pasiektumėte savo privatumo nustatymus.
 • Slinkite su pele žemyn iki skyriaus „History“ (liet. Istorija). Spustelėkite ant langelio „Firefox will“ ir pasirinkite „Use custom settings for history“ (liet. Naudokite pasirinktinius istorijos nustatymus). Tai padarius, pasirodys kelios parinktys.
 • Pažymėkite langelį „Always use private browsing mode“ (liet. „Visada naudoti privataus naršymo režimą“.
 • Jūsų bus paprašyta iš naujo paleisti „Firefox“ naršyklę. Spustelėkite ant mygtuko „Restart Firefox now“.
 • Nuo šiol „Firefox“ naudos tuos pačius nustatymus, kuriuos naudoja privataus naršymo režimu. Bus rodoma įprasta naršyklės sąsaja ir „Firefox“ naršyklės lange nematysite jokio skirtumo.

Safari

„MacOS“ „Safari“ naršyklėje taip pat yra parinktis, leidžianti ją visada atidaryti privačiu režimu:

 • Atidarykite „Safari“ naršyklę ir spustelėkite „Safari – Preferences“.
 • Po skyreliu „General“ spustelėkite ant laukelio „Safari open with“ (liet. Atidaryti Safari su) ir pasirinkite „New Private Window“ (liet. Naujas Privatus langas)
 • Jei atlikote aukščiau nurodytus veiksmus, naršyklė visada automatiškai atidarys privatų režimą.

Kaip išjungti inkognito režimą?

Jei norite išjungti inkognito režimą, tai tai galima padaryti bet kuriuo metu. Eikite į langą, kuriame įgalintas privatus naršymas. Šis inkognito langas kiekvienoje naršyklėje atrodo skirtingai. Spustelėkite ant kryželio viršutiniame dešiniajame kampe ir inkognito režimas bus išjungtas.
Jei nustatėte, kad naršyklė automatiškai atidarytų inkognito režimą, tuomet galite tiesiog atlikti priešingus veiksmus, kurių ėmėtės, kad nustatytumėte incognito režimą. Pavyzdžiui, norėdami išjungti privatų režimą „Firefox“ naryklėje, spauskite ant 3 horizontalių linijų dešianiajame lango kampe → Options → Privacy & Security → prie skyrelio History nuimkite varnelę nuo laukėlio „Always use private browsing mode “.

Vietinis ir internetinis anonimiškumas inkognito režimu

Kalbėdami apie anoniminį naršymą internete, turime atskirti vietinį ir internetinį anonimiškumą. Skirtumas tarp jų priklauso nuo to, kur saugoma jūsų veikla internete. Tai galima padaryti savo kompiuteryje, taip pat su kitomis šalimis, pavyzdžiui, svetainėmis ar vyriausybinėmis institucijomis, kurios nori stebėti jūsų elgesį internete.
Jūsų naršyklės inkognito režimas suteikia tik vietinį anonimiškumą. Naudojant inkognito režimą, jūsų atliktų veiksmų internete nebegalima atsekti jūsų kompiuteryje. Visgi, tai nereiškia, kad kitos šalys negali sekti jūsų elgesio internete. Svetainės, kuriose lankotės, slapukai, jūsų naršyklė, naršyklės plėtiniai, operacinė sistema, įdiegtos programos, interneto paslaugų teikėjas, vyriausybinės organizacijos, įsilaužėliai, paieškos sistemos ir reklamuotojai vis tiek gali gauti šią informaciją, net jei naudojate privatų režimą.

Kaip naršymas veikia praktikoje, naudojant inkognito režimą

Įsivaizduokite: norite nusipirkti naujas kelnes. Atidarote savo naršyklę, atidarote inkognito langą ir einate į pigu.lt, kur rasite gražių kelnių. Deja, negalite rasti sau tinkamų, todėl uždarykite naršyklę. Kokia informacija surinkta ir ką vis dar galima rasti?
Šiuo atveju jūsų interneto istorija nėra saugoma vietoje, nes naudojote inkognito režimą. Informacijos apie jūsų apsilankymą „Pigu.lt“, pavyzdžiui, kelnes, kurias peržiūrėjote, nerandate savo kompiuteryje. Naršant naudojami slapukai taip pat nėra saugomi.
Jei kas nors kitas atsisės prie jūsų kompiuterio, tas asmuo negalės atsekti, kad ieškojote kelnių. Dėl šios priežasties, inkognito režimas yra labai naudingas, kai ieškote, pavyzdžiui, kam nors dovanos. Tačiau naršydami tikrai palikote pėdsakus. Jūsų IP adresas visą laiką buvo matomas tinklo administratoriams, jūsų interneto paslaugų teikėjui ir internetinei svetainei „Pigu.lt“.
Kitaip tariant, privatus naršymas padeda tik paslėpti savo elgesį internete nuo žmonių, naudojančių tą patį įrenginį, o ne nuo trečiųjų šalių, kurios gali matyti jūsų IP adresą.

Ką slepia inkognito režimas?

Tai, kad kitos šalys gali matyti jūsų IP adresą, nereiškia, kad privatus naršymas yra visiškai nenaudingas. Inkognito režimas yra naudingas jūsų naršyklės plėtinys, siekiant apsaugoti jūsų vietinį anonimiškumą. Tai veikia greitai ir paprastai: atidarius „Incognito“ langą nebereikia nieko papildomai daryti. Tuo tarpu inkognito režimas užtikrina, kad:

 • Negalima sekti savo naršyklės istorijos: visos jūsų lankomos svetainės nėra išsaugotos kompiuteryje ar naršyklėje. Tai taip pat taikoma jūsų paieškos istorijai, kuri gali būti labai naudinga naudojant viešai prieinamą kompiuterį.
 • Slapukai, kuriuos naudojate naršydami internete, ištrinami uždarius naršyklę.
 • Informacija, kurią įvesite internetinėse formose (vartotojo vardai, slaptažodžiai ir kt.), bus ištrinta po sesijos. Pavyzdžiui, jei prekybos centre įvesite pašto kodą, ieškodami darbo laiko, tai nebus išsaugota jūsų kompiuteryje.
 • Galbūt galėsite apeiti „paywalls“. Kai kuriose svetainėse, pavyzdžiui, „The New York Times“, yra sukurtas „paywall“. Tai reiškia, kad vartotojai, prieš pirkdami mokamą prenumeratą, turi prieigą prie riboto skaičiaus straipsnių. Naudojant inkognito režimą, visi stebėjimo slapukai pašalinami jums baigus sesiją. Apsilankius svetainėje kitą kartą, galite būti vertinamas kaip naujas lankytojas ir matyti daugiau nemokamų straipsnių.

Jei nenaudosite privataus režimo, visos aplankytos svetainės bus tvarkingai saugomos jūsų kompiuteryje. Tai taip pat taikoma visiems slapukams ir užpildytoms formoms, tokioms kaip išsaugoti slaptažodžiai ir adresai. Tokiu būdu dažnai galite susidaryti labai gerą vaizdą apie kažkieno elgesį internete.

Kaip veikia slapukai?

Slapukai nuolat renka duomenis apie jūsų naršymo elgesį jums to net nepastebint. Pavyzdžiui, slapukai gali matyti, kada lankotės svetainėse, kuriuos puslapius peržiūrite, kuriuos paieškos terminus naudojate ir kokius produktus perkate. Slapukai taip pat gali matyti jūsų buvimo vietą, kiek laiko jūs praleidžiate tam tikrose puslapio skiltyse ir kurie skelbimai yra efektyviausi. Tokiu būdu reklamos kompanijos gali susidaryti geresnį vaizdą apie jus.

Ko nepaslelia inkognito režimas?

Svarbiausias elementas, kurio inkognito režimas neslepia, yra jūsų IP adresas. Jūsų interneto protokolo (IP) adresas yra ir identifikavimo, ir lokalizavimo įrankis. Šis adresas internete nurodo, kas ir kur jūs esate.
Kiekvienas įrenginys, galintis prisijungti prie interneto, turi IP adresą. Tai tam tikras jūsų įrenginio ar maršrutizatoriaus pašto adresas. Kai lankotės svetainėje, iš esmės pateikiate prašymą tinklalapiui išsiųsti informaciją jūsų IP adresu.
Kadangi kiekvienas prašymas internetu yra susietas su IP adresu, lengva atsekti kieno nors veiksmus internete. Inkognito režimas netrukdo susieti jūsų IP adreso su internetinėmis paieškomis. Tam turėsite pakeisti arba paslėpti savo IP adresą.

Jūsų IP adresą lengva atsekti

Inkognito režimas neužtikrina, kad jūsų veikla internete būtų paslėpta nuo trečiųjy šalių, kurios gali matyti jūsų IP adresą. Šios šalys, pavyzdžiui, yra svetainės, kuriose lankotės, jūsų interneto paslaugų tiekėjas arba tinklo administratorius (pavyzdžiui, jūsų darbdavys). Jei naudodamiesi privačiu režimu einate į savo „Facebook“ paskyrą darbo kompiuteryje, tai gali pamatyti jūsų darbdavys.
Šią informaciją taip pat gali gauti ir vyriausybinės institucijos jei jos nori stebėti jūsų veiklą internete. Vyriausybinės agentūros gali paprašyti interneto tiekėjo jūsų interneto istorijos ir konkrečių IP adresų. Vėliau šia informacija taip pat gali būti pasidalijama ir su kitomis vyriausybėmis.
Jei naršydami privačiame lange vis tiek dalijatės asmenine informacija su svetainėmis, interneto paslaugų tiekėjais, darbdaviais ir tinklo administratoriais, jūsų internetinis anonimiškumas nėra apsaugotas. Štai kodėl, norint apsaugoti savo anonimiškumą internete, daug geriau naudoti VPN.

Kada inkognito režimas nepadeda?

Be to, kad inkognito režimas suteikia tik vietinį anonimiškumą, yra keletas situacijų, kai jis neveikia. Pavyzdžiui, inkognito režimu informacija saugoma, kai:

 1. Pridedate žymes (favourites) arba atsisiunčiate failus.
 2. Įrenginyje įdiegta tėvų kontrolės programinė įranga.
 3. Jūsų kompiuteris užkrėstas šnipinėjimo programomis.
 4. Jūs prisijungiate prie tam tikrų svetainių, tokių kaip „Google“ ar „Facebook“.
 5. Yra naršyklės pirštų atspaudai.

Visos šios situacijos trumpai paaiškintos žemiau.

Žymės ir atsisiuntimai

Viskas, ką atsisiunčiate, ir visos inkognito seanso metu sukurtos žymės liks kompiuteryje. Nesitikėkite, sesijai pasibaigus, jos pradings.

Tėvų kontrolė (angl. Parental control)

Kai kurie žmonės nusprendžia naudoti bendrą kompiuterį su tėvų kontrolės programine įranga. Tokiu būdu tėvai gali stebėti, kuriuose interneto puslapiuose lankosi jų vaikai ir kokius vaizdo įrašus jie žiūri „YouTube“. Inkognito režimas paprastai negali paslėpti naršyklės istorijos nuo šio tipo programinės įrangos.

Šnipinėjimo programos

Šnipinėjimo programos yra kenkėjiškų programų forma, leidžianti šnipinėti užkrėstų įrenginių savininką. Jei jūsų kompiuteryje yra šnipinėjimo programų, ji gali, pavyzdžiui, įrašyti visus klavišų paspaudimus arba tvarkyti visų interneto veiksmų žurnalą. Inkognito režimu to sustabdyti negalima.

Prisijungimas prie svetainių

Jums prisijungus prie tokių svetainių kaip „Google“ ar „Facebook“, galima atsekti viską, ką darote toje svetainėje (ir dažnai net kitose interneto vietose). Milžiniškos platformos mėgsta rinkti informaciją apie jus ir kadangi jūs prisijungiate prie asmeninės paskyros, visi veiksmai, kuriuos atliksite naudodami tą paskyrą, gali būti susieti net ir naudojant inkognito režimą.

Naršyklės pirštų atspaudai

Naršanti internete, kai kurios svetainės sukuria vadinamąjį „skaitmeninį piršto atspaudą“, net kai naudojate reklamos blokavimą („adblockers“) ir esate įjungę privatųjį režimą. Tinklalapiai retai nurodo, kad jie ruošia jūsų profilio eskizą. Kiekvieną kartą, kai lankotės svetainėje, kurioje naudojamas „naršyklės pirštų antspaudas“, jūsų naršyklė į šią svetainę siunčia išsamią informaciją apie jūsų kompiuterį. Čia bendrinama informacija yra jūsų kompiuterio šriftai, įdiegti papildiniai, ekrano dydis, saugomi slapukai, operacinė sistema ir pan.

Visa ši informacija pati savaime nėra daug verta, tačiau visa surinkta informacija kartu gali sudaryti (beveik) unikalų vartotojo profilį. Taigi, svetainės vis tiek gali žinoti, kad jose lankotės jūs, net jei tai darote per inkognito režimą arba paslėptą IP adresą.
Laimei, „Panopticlick“ svetainėje galite patikrinti, ar jūsų naršyklė tinkamai apsaugota nuo šios „sekimo“ formos.
Jei dabar atrodo, kad jūsų naršyklė nėra atspari „naršyklės pirštų atspaudams“, prie savo naršyklės galite pridėti „Privacy Badger“. Šį plėtinį sukūrė tie patys kūrėjai kaip ir „Panopticlick“ ir jis veikia su „Firefox“, „Opera“, „Chrome“, „Brave“ ir „Android“. Deja, „Privacy Badger“ taip pat nėra absoliuti anonimiškumo garantija.

Veiksmingi metodai kaip naršyti anonimiškai

Kaip aptarta aukščiau, norint naršyti anonimiškai, nepakanka naudoti tik inkognito režimą. Svarbu imtis papildomų atsargumo priemonių. Šios priemonės apima:

 1. Patikimo VPN įdiegimas ir naudojimas.
 2. „Tor“ ar kitos privatumą užtikrinančios naršyklės naudojimas
 3. Neprisijunkite prie socialinių paskyrų, jei norite likti anonimu sesijoje.
 4. Naudojant anonimines paieškos sistemas, tokias kaip „DuckDuckGo“.
 5. Venkite kurti žymes.

Svarbiausia priemonė norint anonimiškai naudotis internetu yra įdiegti ir naudoti gerą VPN.

Naršykite anonimiškai naudodami VPN

VPN šifruoja visą jūsų interneto srautą. Tikrasis jūsų IP adresas pasikeičia į VPN serverio IP adresą, todėl jūsų lankomos svetainės nebemato jūsų tikrojo IP adreso ir vietos. Tokiu būdu, naudodamiesi VPN galite naršyti anonimiškiau ir saugiau. Tuo tarpu, inkognito režimas tik užtikrina, kad jūsų interneto srautas nebus saugomas jūsų kompiuteryje.

Naudoti VPN yra labai lengva:

 1. Užsisakykite VPN prenumeratą, pasirinkdami patikimą VPN teikėją.
 2. Įdiekite VPN programinę įrangą į naudojamą įrenginį.
 3. Paleiskite VPN programinę įrangą.
 4. Prisijunkite naudodami abonementui priklausančią paskyrą.
 5. Įjunkite VPN ir, jei norite, pasirinkite norimą VPN serverio vietą.
 6. Dabar esate apsaugotas VPN. Nuo šiol visas jūsų interneto srautas yra užšifruotas ir galite naršyti anonimiškai.

Vienas iš geriausių VPN tiekėjų yra „NordVPN“. Spustelėję žemiau esantį mygtuką, būsite nukreipti tiesiai į šio teikėjo svetainę. Jei norite naudoti kitą VPN, tuomet peržiūrėkite mūsų apžvalgą su geriausiais VPN tiekėjais.

NordVPN
 • Labai lengva naudotis VPN programa
 • Puikiai tinka anoniminiam naršymui, torentų atisiuntimui ir srautinio perdavimo paslaugoms (įskaitant ir JAV „Netflix“)
 • 5427 serverių, 59-iose šalyse
9.7
2,97 €/mėn.
(2 m. prenumerata)
APLANKYK NORDVPN
NordVPN
 • Labai lengva naudotis VPN programa
 • Puikiai tinka anoniminiam naršymui, torentų atisiuntimui ir srautinio perdavimo paslaugoms (įskaitant ir JAV „Netflix“)
 • 5427 serverių, 59-iose šalyse
REITINGAS 9.7
KAINA 2,97 €/mėn. (2 m. prenumerata)
APLANKYK NORDVPN

Apibendrinimas

Inkognito režimas padeda padaryti jūsų elgesį internete mažiau matomą kompiuterio vartotojams, tačiau tai neužtikrina jūsų anonimiškumo internete.
Ar tai reiškia, kad negalite saugiai ir anonimiškai naudotis internetu? Žinoma ne, tačiau toli nenueisite tik su inkognito režimu.
Norėdami iš tiesų užsitikrinti savo anonimiškumą internete, turite imtis kitų atsargumo priemonių. Mes rekomenduojame naudoti VPN. Tuo tarpu, privatus naršymas (incognito mode) turėtų būti vertinamas tik kaip papildomas vietinio saugumo sluoksnis.

Kiek anonimiškas yra inkognito režimas? – Dažniausiai užduodami klausimai

Jei turite klausimų apie inkognito režimą, žemiau rasite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

1. Kas yra inkognito režimas?
Daugelis naršyklių naudoja inkognito režimą, kad vartotojui būtų suteikta daugiau anonimiškumo. Naršant internetu su privačiu režimu, jūsų naršymo elgesys ir interneto duomenys nebus išsaugomi naršyklėje. Tai reiškia, kad jums nereikės patiems ištrinti visų interneto duomenų. Visgi, norint naudotis internetu visiškai anonimiškai, jums nepakanka naudoti vien inkognito režimą.
2. Ką slepia inkognito režimas?
Inkognito režimas užtikrina, kad:

 • Jūsų naršyklės istorija nebūtų stebima, t.y. svetainės, kuriose lankotės, nėra išsaugomos kompiuteryje ar naršyklėje.
 • Slapukai, kuriuos naudojate naudodamiesi internetu, ištrinami uždarius naršyklę.
 • Internetinėse formose įvesta informacija bus ištrinta po interneto sesijos.
3. Ko nepaslepia inkognito režimas?
Inkognito režimas neslepia jūsų IP adreso ir suteikia tik vietinį anonimiškumą. Tai reiškia, kad inkognito režimo naudojimas nesutrukdys kitiems žmonėms matyti jūsų elgesio internete. Svetainėse, kuriose lankotės, vis dar tiksliai matys, ką jūs darote ir kas jūs esate.
Inkognito režimas taip pat neveikia, jei, pavyzdžiui, jūsų prietaise yra įdiegta tėvų kontrolė arba jūsų kompiuteris yra užkrėstas šnipinėjimo programa. Daugiau apie inkognito režimą ir kaip jis veikia skaitykite ČIA.
4. Kokie yra geri anoniminio naršymo būdai?
Norint naršyti internete anonimiškai, nepakanka naudoti tik inkognito režimą. Svarbu imtis papildomų atsargumo priemonių. Keletas metodų, kurie padeda:

 • Naudokite patikimą VPN
 • Naudokitės „Tor“ naršykle
 • Neprisijunkite prie socialinių ir kitų paskyrų, jei norite, kad sesija būtų anoniminė
 • Naudokitės anoniminė paieškos sistema, pvz., „DuckDuckGo“
 • Venkite kurti žymes.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

© 2022 | VPN Gidas

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0