Koks yra mano IP adresas? Išsami informacija

Koks yra mano IP adresas? Išsami informacija

Koks yra mano IP adresas?

 

Koks mano IP adresas?

Jūsų IP adresas yra tam tikras skaitmeninis namų adresas, kuriuo prašote informacijos. Kai tik lankotės svetainėje, jūs iš esmės siunčiate užklausą į tą svetainę, kad atsiųstų informaciją į jūsų (IP) adresą. Žemiau esančioje lentelėje galite pamatyti, koks yra jūsų IP adresas. Pagal šį IP adresą jūs galite būti identifikuotas. Svetainės gali pamatyti, kurį interneto paslaugų teikėją jūs naudojate ir kur esate. Daugiau informacijos apie IP adresus ir interneto ryšį rasite po lentele.

IP duomenys Jūsų duomenys
IP-adresas 44.192.114.32
Interneto Paslaugų Tiekėjas Amazon.com
Miestas Ashburn
Rajonas VA
Šalis United States
Šalies vėliava
Laiko zona America/New_York

 
Jei lentelėje nėra duomenų, pabandykite laikinai išjungti skelbimų blokavimo priemonę ir atnaujinti puslapį.

Pastaba: rodoma vieta yra apytikslė. Apskaičiuojant jūsų buvimo vietą pagal IP adresą naudojamos viešosios duomenų bazės. Interneto tiekėjai (ir vyriausybinės agentūros) gali sužinoti jūsų tikslų adresą.

Koks yra mano IP adresas?

Kas yra IP adresas?

Jūsų IP adresas yra unikalus interneto protokolo adresas, susietas su jūsų interneto ryšiu. Šis kodas, priskirtas jūsų įrenginiui, kad būtų galima atpažinti jūsų įrenginį. Pagal šį kodą galima atpažinti jūsų tinklą, nešiojamąjį kompiuterį, stalinį kompiuterį, planšetinį kompiuterį ar išmanųjį telefoną. IP adresas naudojamas norint sužinoti, tarp kurių dviejų adresų turėtų būti bendraujama. Kad būtų patogiau, galite tai laikyti pašto adresu ar telefono numeriu, tačiau taikomas kompiuteriams.
Daugeliu atvejų jūsų IP adresą interneto modemui priskiria interneto paslaugų tiekėjas, o visi, naudojantys tą patį interneto tinklą: šeima, kambario draugai ar kolegos, kai esate darbe, naudoja tą patį IP adresą. Todėl šio IP adreso pakanka, norint labai tiksliai nustatyti, kur esate.

Kaip svetainės gali matyti mano IP adresą?

Aukščiau nurodytas jūsų IP adresas yra adresas, kurį gauna mūsų svetainė, kai prisijungiate prie mūsų puslapių. Tai gali būti jūsų namų tinklo, mobiliojo duomenų ryšio, mokyklos tinklo ar net VPN adresas. Toks IP adresas reikalingas tam, kad svetainė žinotų, kuriuo adresu turėtų siųsti savo informaciją.
Be IP adresų negalima bendrauti tarp įrenginių ir svetainių. Todėl svetainės gali matyti jūsų IP adresą, nes jūsų įrenginys (kompiuteris, nešiojamas kompiuteris, išmanusis telefonas) tai automatiškai perduoda, kad svetainė žinotų, kur siųsti savo informaciją.

IP adreso buvimo vietos nustatymas

IP adreso vietos nustatymasGeografinės vietos duomenų bazės nustato jūsų buvimo vietą pagal jūsų IP adresą. Šiose duomenų bazėse yra visų rūšių IP adresai ir susijusios šalys, regionai, miestai, pašto kodai, platumos, ilgumos, interneto tiekėjai, mobilieji duomenys, tarpiniai duomenys ir dar daugiau.
Ieškodami jūsų IP adreso šiose duomenų bazėse, specialistai gali nustatyti tikslesnę jūsų vietą, tuo tarpu mūsų svetainė gali pamatyti jūsų apytikslę buvimo vietą. Verta atkreipti dėmesį, kad tikroji jūsų buvimo vieta šiek tiek šiek tiek gali skirtis nuo to, ką matote mūsų pateiktoje lentelėje. Mes nekuriame vartotojų profilių, todėl, skirtingai nei kiti, ne visada galime tiksliai nustatyti jūsų buvimo vietą.
Jūsų interneto paslaugų tiekėjas gali susieti jūsų IP adresą su jūsų interneto prenumerata. Tai reiškia, kad jūsų IP adresą galima susieti su tiksliu jūsų vardu, adresu ir kitais asmens duomenimis. Valstybinės agentūros, pavyzdžiui, policija ir teismai, kai kuriais atvejais gali pareikalauti šios informacijos.
Be to, IP adresai dažnai naudojami kuriant asmeninius profilius tokiose įmonėse kaip „Google“ ir „Facebook“. Stebėdami jus, kol esate internete, iš dalies pagal jūsų IP adresą, jie gali sukurti labai išsamų jūsų profilį, kuriame taip pat labai tiksliai bus nustatyta jūsų buvimo vieta.

Kuo skiriasi IPv4 nuo IPv6?

Dažnai skiriami IPv4 ir IPv6 adresai. Paprastai, kai kalbame apie IP adresus, kalba eina apie IPv4 adresus. IPv6 adresai buvo sukurti, nes baigėsi IPv4 adresai. IPv4 adresą sudaro 32 bitai, leidžiantys apytiksliai 4,3 mlrd. derinių. Tuo tarpu IPv6 adresą sudaro 128 bitų, leidžiantis gauti 4,3 su 38 nuliais galimus derinius – o tai yra labai daug.
Taigi, IPv6 adresų derinių yra daug daugiau nei IPv4 adresų. Didėjantis interneto ryšių skaičius, kuriam reikalingas unikalus IP adresas, privertė įdiegti IPv6. Kaip įprastas interneto vartotojas nepastebėsite skirtumo tarp IPv4 ir IPv6 adresų.

IPv4
Bitai 32
Galimas IP adresų skaičius 4,3 mlrd.
Adreso pavyzdys 213.243.23.174
IPv6
Bitai 128
Galimas IP adresų skaičius 3.4×10^38
Adreso pavyzdys 2002:0db8:85a3:0000:0000:8a2e:0370:8112

Kam naudojamas IP adresas?

IP adresai naudojami norint nustatyti, kurie du serveriai ar įrenginiai keičiasi informacija tarpusavyje. Tai iš tikrųjų veikia taip pat, kaip užsisakyti ką nors iš internetinės parduotuvės. Jei norite ką nors užsisakyti iš internetinės parduotuvės, turite nurodyti savo adresą, kad ten būtų galima išsiųsti užsakymą.
Naršant internete tai veikia taip pat: kai lankotės svetainėje, iš interneto IP adreso paprašote informacijos paketo (svetainės turinio). Ši prašoma informacija pateikiama jūsų adresu (jūsų įrenginio IP adresas).
Jūsų IP adresas pasikeis iškart, kai prisijungsite prie kito interneto modemo. Taigi, namuose turite kitą IP adresą nei darbe. Tokiu būdu svetainės ir įrenginiai žino, kuriuo adresu reikia bendrauti, kad paketai pasiektų teisingą įrenginį. Štai kodėl jūsų IP adresas nurodomas, kai lankotės svetainėje ar ką nors atsisiunčiate. Jis yra būtinas internetiniam bendravimui, nors tai taip pat turi įtakos jūsų privatumui.
Be to, IP adresai naudojami jūsų vietovei nustatyti. IP adresai yra susieti su interneto tiekėju, taigi ir su konkrečia šalimi. Interneto paslaugų tiekėjas savo klientų bazėje gali matyti, kam priklauso konkretus IP adresas. Ši informacija gali būti panaudota, pavyzdžiui, teismų bylose.
Tačiau ne visada galima IP adresą tiesiogiai susieti su konkrečiu vartotoju. IP adresas iš tikrųjų tik parogo, kad vienokia ar kitokia informacija buvo išsiųsta ar atsisiųsta iš šio interneto ryšio. Kalbant apie bendrą kompiuterį arba „Wi-Fi“ tinklą, kuriuo naudojasi, pavyzdžiui, ir kaimynai, remiantis vien IP adresu negalima teigti, kad konkretus asmuo X kažką padarė.
Nesvarbu, ar iš tikrųjų esate atsakingas už viską, kas atsisiųsta į jūsų IP adresą, galite perskaityti mūsų puslapyje apie atsisiuntimo baudas.

Ar turėtumėte paslėpti ar pakeisti savo IP adresą?

Šiais laikais mes dažnai esame prisijungę prie interneto visą parą. Neturėtume nuvertinti informacijos ir duomenų kiekio, kuriuos pateikiate apie save svarbos. Per mūsų IP adresą visi mūsų internetiniai duomenys ir elgesys dažnai gali būti tiesiogiai susieti su mūsų įrenginiu ir net su mūsų asmeniu.
Net jei internete nedarote neteisėtų dalykų, gali būti malonu manyti, kad ne viskas, ko ieškote ar peržiūrite internete, yra tiesiogiai susiję su jumis. Tokiu atveju naudinga paslėpti arba pakeisti savo IP adresą. Tuomet ne visi galės matyti, pavyzdžiui, kuriose svetainėse jūs lankėtės.

Kaip paslėpti IP adresą?

Savo IP adresą galite paslėpti naudodamiesi VPN (virtualiu privačiu tinklu). VPN užtikrins, kad visas jūsų duomenų srautas būtų užšifruotas ir saugiai nukreiptas per išorinį serverį. Kad tikrasis jūsų IP adresas liktų paslėptas, prisijungus prie VPN serverio, jūs automatiškai naudositės VPN serverio IP adresą. Tokiu būdu, naudodamiesi VPN, galite naršyti internete anonimiškiau ir saugiau.
VPN galite naudotis ir tuomet, jei norite apeiti tam tikras internetines blokadas. Jei prisijungtumėte prie VPN serverio esančio kitoje vietoje, pavyzdžiui, Amerikoje, o ne Lietuvoje, tuomet gausite prieigą prie svetainių, pavyzdžiui JAV „Netflix“, kurių anksčiau negalėjote pasiekti.
Jei norite paslėpti savo IP adresą, siekdami apsaugoti savo privatumą, „Surfshark“ ar „CyberGhost” VPN būtų tinkamas pasirinkimas. „Surfshark“ VPN yra ne tik pigus, tačiau tuo pat metu labai patikimas ir eilę pažangių funkcijų turintis VPN. Tuo tarpu, naudotis „CyberGhost” sukurta programėle iš ties manolonu. Ši programėlė itin patogi naudoti tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems vartotojams. CyberGhost taip pat turi specializuotus VPN serverius skirtus siųstis torentams ir serverius labiausiai tinkamus transliuoti internetines platformas tokias kaip JAV „Netlifx“, „BBC iPlayer“ ir eilę kitų.

Cyberghost VPN
 • 6600 serverių, 90 šalių
 • Turi 10 serverių Lietuvoje
 • Itin patogi naudoti VPN programa, kurios funkcijas galima suprasti tiesiog intuityviai
 • Vienalaikis prisijungimas prie 7 prietaisų
 • Užtikrina gerą interneto greitį (60-90MB/s)
 • Galima siųstis torentus
 • Galima žiūrėti „Netflix”
9.3
2.00 €/mėn.
(3 m. abonementas)
APLANKYK CYBERGHOST
Cyberghost VPN

 • 6600 serverių, 90 šalių
 • Turi 10 serverių Lietuvoje
 • Itin patogi naudoti VPN programa, kurios funkcijas galima suprasti tiesiog intuityviai
 • Vienalaikis prisijungimas prie 7 prietaisų
 • Užtikrina gerą interneto greitį (60-90MB/s)
 • Galima siųstis torentus
 • Galima žiūrėti „Netflix”
REITINGAS 9.3
KAINA 2.00 €/mėn. (3 m. abonementas)
APLANKYK CYBERGHOST
Surfshark VPN
 • > 1700 Serverių, 63-oje šalyje
 • 87 Mbps atsisiuntimo greitis (9.5/10)
 • Log duomenys nerenkami
 • Neribotas duomenų limitas
 • Kill Switch funkcija
 • Neribotas prietaisų prisijungimas
 • Aukštos kokybės 256-bit AES šifravimas
 • Dvigubo VPN funkcija
 • Reklamos, slapukų ir kenkėjiškų programų blokavimas
 • Slaptumo rėžimas (Stealth mode)
 • Prieiga prie JAV “Netflix”
 • Labai gera kaina
9.2
2.03 €/mėn.
(2 m. abonementas)
APLANKYK SURFSHARK
Surfshark VPN

 • > 1700 Serverių, 63-oje šalyje
 • 87 Mbps atsisiuntimo greitis (9.5/10)
 • Log duomenys nerenkami
 • Neribotas duomenų limitas
 • Kill Switch funkcija
 • Neribotas prietaisų prisijungimas
 • Aukštos kokybės 256-bit AES šifravimas
 • Dvigubo VPN funkcija
 • Reklamos, slapukų ir kenkėjiškų programų blokavimas
 • Slaptumo rėžimas (Stealth mode)
 • Prieiga prie JAV “Netflix”
 • Labai gera kaina
REITINGAS 9.2
KAINA 2.03 €/mėn. (2 m. abonementas)
APLANKYK SURFSHARK

Kaip rasti maršrutizatoriaus IP adresą

Kaip ir interneto ryšys, maršrutizatorius taip pat turi IP adresą. Šis adresas skiriasi nuo IP, apie kurį kalbėjome iki šiol. Jei norite koreguoti vietinio (namų) tinklo nustatymus, jums reikės maršrutizatoriaus IP adreso. Daugumoje maršrutizatorių yra atskira aplinka, kurioje galima pakeisti tokius nustatymus kaip tinklo pavadinimas ir slaptažodis.
Apskritai, savo maršrutizatoriaus aplinkoje galite apsilankyti įvesdami maršrutizatoriaus IP adresą į savo naršyklę. Žemiau mes trumpai paaiškiname, kaip rasti IP adresą (maršrutizatoriaus ir jūsų naudojamų įrenginių).

Koks yra mano kompiuterio IP adresas?

„Windows“ kompiuterio IP adreso nustatymas

Savo kompiuterio IP adresą „Windows“ sistemoje galite rasti keliais būdais. Greičiausias būdas yra per komandų eilutę:

 • Vienu metu spustelėkite „Windows“ klavišą ir raidę R. Jei neturite „Windows“ klavišo taip pat galite spustelėti „Windows“ piktogramą apačios kairėje, kad atidarytumėte pradžios meniu.
 • Pasirodžiusiame lauke įveskite cmd ir paspauskite Enter.
 • Pasirodžiusiame juodame ekrane įveskite ipconfig ir paspauskite Enter.
 • Pasirodžius naujiems duomenims, prie eilutės „IPv4 Address“ bus matomas jūsų kompiuterio adresas, o prie eilutės „Default Gateway“ – jūsų maršrutizatoriaus IP adresas.

Windows kompiuterio IP adresas

„Mac“ kompiuterio IP adreso nustatymas

Surasti įrenginio ar maršrutizatoriaus IP adresus „Mac“ ar „MacBook“ operacinėse sistemose yra labai paprasta. Norėdami rasti šiuos IP adresus, atlikite toliau nurodytus veiksmus:

 • Laikykite nuspaudę „Option“ klavišą.
 • „Mac“ meniu juostoje spustelėkite ant „Wi-Fi“ piktogramos.
 • Dabar pamatysite išsamius tinklo ryšio duomenis, įskaitant įrenginio ir maršrutizatoriaus prie kurio jis jungiasi IP adresus.

Koks yra mano telefono IP adresas?

„Android“ įrenginio IP adreso nustatymas

Norėdami rasti „Android“ telefono IP adresą ar galbūt savo „Android“ planšetės IP adresą atlikite šiuos veiksmus:

 • Eikite į „Nustatymai“ (ang. „Settings“)
 • Spustelėkite ant „Apie telefoną/Apie planšetę“ (ang. „About phone/ About tablet“)
 • Spustelekite ant „Būsena“ (ang. „Status“)
 • Slinkite žemyn ir prie „IP adresas“ matysite savo IP adresą.

Android telefono IP adresas

„iPhone“ ir „iPad“ įrenginių IP adresų nustatymas

„iPhone“ ar „iPad“ įrenginiuose taip pat galite rasti jų IP ar maršrutizatoriaus prie kurio esate prisijungę adresus. Norėdami tai padaryti, atlikite šiuos veiksmus:

 • Eikite į „Nustatymai“ (ang. „Settings“).
 • Spustelėkite „Wifi“.
 • Spustelėkite mėlyną apskritimą su „i“ šalia tinklo, prie kurio esate prisijungę, pavadinimo.
 • Pamatysite visą išsamią informaciją apie savo ryšį, įskaitant savo įrenginio IP adresą ir maršrutizatoriaus IP adresą.

Apibendrinimas

Jūsų IP adresas daug pasako apie tai, kas ir kur esate. Svetainės ir internetinės paslaugos naudoja jūsų IP adresą norėdamos bendrauti su jumis, todėl be IP adreso yra labai sunku naudotis internetu. Kadangi IP adresas taip pat nurodo jūsų buvimo vietą, viešas šio adreso atskleidimas nėra naudingas, jei norite išsaugoti savo privatumą internete.
Dėl šios priežasties protinga dirbtinai slėpti ir kas yra ti savo IP adresą. Pavyzdžiui, jei naudojate VPN, jūsų pačių vietinis IP adresas yra paslėptas ir naudojate VPN serverio IP adresą bendraujant su kitais interneto puslapiais. Dėl to jūsų vieta ir veikla internete tampa šiek tiek privatesnė.

 

© 2019 | VPN Gidas

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0