Debesies saugykla: ar saugu saugoti duomenis debesyje?

Debesies saugykla: ar saugu saugoti duomenis debesyje?

Debesies saugykla: ar iš tikrųjų saugu saugoti duomenis debesyje?

 

 

Vis daugiau organizacijų linkę savo duomenis saugoti debesyje („Cloud“), dar dažnai vadinama duomenų saugykla internete. Tai taip pat tampa populiaru ir tarp paprastų vartotojų, kurie dažnu atveju renkasi savo nuotraukas saugoti interneto saugyklose.
Šiandiena galima rinktis iš eilės debesies saugojimo paslaugų tiekėjų, tokių kaip, „Microsoft OneDrive“, „Google Drive“ („Google Cloud“), „Dropbox“ ar „Skydrive“. Visgi, didėjant duomenų saugojimui debesyje paslaugų populiarumui vis dažniau iškyla saugumo klausimas. Ar iš tikrųjų debesų saugyklos yra saugios ir patikimos?
Naudodamiesi debesų saugyklos paslaugomis, jūs iš tikrųjų savo duomenis perduodate trečiajai šaliai. Dėl šios priežasties, renkantis paslaugos teikėją, itin svarbus tokios paslaugos patikimumas, tai yra, ar visada galėsite pasiekti savo duomenis, bei saugumas, kas kitais žodžiais tariant reiškia, ar kenkėjiškos šalys nepasieks jūsų duomenų.

Debesies saugykla - duomenų saugojimas internete

Ar debesies saugykla yra patikima?

Debesies saugyklos patikiumas yra susijęs su sistemų, kuriose yra jūsų duomenys, duomenų prieinamumu ir sistemų stabilumu. Juk niekas nenori saugoti savo duomenų sistemoje, kuri turi gedimų. Paprastai paslaugų teikėjai bando sumažinti savo sistemų jautrumą gedimams. Tai pasiekiama, dvigubinant kritinių sistemų, tokių kaip, pavyzdžiui, maitinimo šaltinis, komponentus. Taip pat, duomenys paprastai yra užkoduojami ir saugomi mažiausiai trijuose skirtinguose standžiuose diskuose, kurie yra skirtingose vietose.
Debesies paslaugų patikimumą taip pat nusako ir paslaugų teikėjo finansinė būklė. Jei jūsų pasirinktas paslaugos teikėjas bankrutuotų, didelė tikimybė, kad jums kiltų problemų pasiekti jūsų duomenis. Tikimybė kad taip gali nutikti didiesiems paslaugų tiekėjams, kaip antai, „Google“ ar „Microsoft“ praktiškai yra nulinė, tačiau kai kuriems mažesniems debesų talpyklos tiekėjams iš tiesų gali taip nutikti.

Kaip debesijos duomenų saugyklos apsaugo jūsų duomenis?

Norėdami apsaugoti savo klienų duomenis visi pagrindiniai debesies saugyklų tiekėjai taiko visą eilę priemonių, tačiau jūsų taip pat galite imtis papildomų saugumo priemonių, jei norite apsaugoti savo duomenis.
Pirmasis ir pats paprasčiausias metodas užtikrinsiantis jūsų duomenų saugumą yra autentifikavimas, ar paprastai tariant, pasirenkamas vartotojo vardas ir slaptažodis. Tvirtas slaptažodis sukurs pirmąją kliūtį įsilaužėliams norintiems pasiekti jūsų duomenis.
Antras būdas apsaugoti jūsų duomenis yra juos užšifruoti. Duomenys debesyje beveik visuomet šifruojami, todėl net ir patekus šiems duomenims įsilaužėliams į rankas, jie jų negalėtų perskaityti. Paprastai didieji paslaugų tiekėjai šifravimo raktą laiko pas save. Jums prisijungus su savo slaptažodžiu prie debesies duomenų bazės, jūsų duomenys bus automatiškai dešifruojami. Kai kurie mažesni debesies saugyklų tiekėjai šifravimo raktą suteikia patiems vartotojams. Tokiu atveju, duomenų failus galėsite užšifruoti patys, prieš juos saugodami debesyje, naudodami specialią šifravimo programinę įrangą. Tai taip pat reiškia, kad pametus šifravimo raktą, nebegalėsite pasiekti savo duomenų.
Duomenų saugumo užtikrinimui svarbų vaidmenį turi ir fizinis debesijos duomenų centro saugumas. Šioje vietoje turima omenyje priešgaisrinė sauga ir apsauga nuo fizinių įsilaužimų. Ši apsauga svarbi ne tik norint apsaugoti įmonių turtą, bet taip pat ir vartotojų duomenis. Didieji debesų saugyklų paslaugų tiekėjai duomenis talpina ne viename, o dviejuose ar daugiau nuotolinių duomenų centruose, o tai sumažina tikimybę, kad duomenys bus pavogti tuo pačiu metų iš skirtingų vietų.
Galiausiai, verta užduoti klausimą sau, kokios vertės yra jūsų duomenys? Tikimybė, kad tapsite tikslinės atakos auka, yra labai maža.

Ar saugykla debesyje yra saugesnė nei vietinis duomenų saugojimas?

Nors atstumas iki jūsų duomenų gali sukelti nesaugumo jausmą, debesies saugykla yra daug saugesnė, nei manote. Jūsų duomenys siunčiami į duomenų centrą, kur saugomos kelios jūsų duomenų kopijos ir naudojama geriausia antivirusinė programinė įranga. Tikimybė, kad jūsų duomenys bus ištrinti, sugadinti, pamesti ar pavogti yra nulinė. Galų gale, jūsų namų kompiuteris yra silpniausia viso to grandis. Todėl geriau pasirūpinti savo kompiuterinės sistemos patikimumu ir saugumu, nei jaudintis ar jūsų duomenys saugūs debesyje.

 


Komentarai išjungti.
© 2019 | VPN Gidas

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0