Reklamų blokavimas: viskas apie tai ir kurie iš jų geriausi

Reklamų blokavimas: viskas apie tai ir kurie iš jų geriausi

Reklamų blokavimas: viskas apie tai ir kurie reklamų blokatoriai geriausi

 

 

Dar iki to laiko kai išpopuliarėjo internetas, daugelis iš mūsų ieškojome būdų kaip žiūrint televizorių išvengti įkyrių reklamų. Tuo metu, televizijos reklaminė petrauka buvo naudojama kaip galimybė apsilankyti tualete, suplauti indus ar sutvarkyti namus. Šiais laikais televizijos reklama rodoma nebe kas valandą, o beveik kas dvidešimt minučių. Tas pačias reklamas taip pat mes kasdien matome prekybos cenre, autobuse ir internete. Didžiausias to trūkumas, kad nesiimant jokių papildomų priemonių internete iššokančių reklamų, reklaminių programų ar reklamos vargiai pavyks išvengti. Šioje vietoje jums pravers papildomas internetinės reklamos blokavimas (ang. „AdBlocker“).

Reklamos blokavimas

Kas yra reklamų blokavimas (Ad Blocker)?

Reklamų blokavimo programa („Adblocker“) yra programa, kuri blokuoja internetines reklamas už jus. Išpopuliarėjus internetui, internetinė reklama tapo dar patrauklesnė nei reclama televizijoje. Reklama internete yra ne tik daug pigesnė, bet taip pat daug naudingesnė, nes rinkodaros specialistai gavę daugybę informacijos (apie jūsų interneto naudojimo, paieškos ir naršymo elgseną), sukuria tikslinę reklamą labiausiai atitinkančią klientų poreikius.
Dėka išpopuliarėjusios internetinės reklamos, kaip alternatyva atsirado ir skelbimų blokavimo programoms („Ad Blocker“). Reklamų blokavimo programas galima instaliuoti beveik visuose įrenginiuose: stacionariame ir nešiojamame kompiuteryje, planšetiniame kompiuteryje ar išmaniajame telefone. Tai reiškia, kad reklamų blokavimas internetiniuose puslapiuose telefone ar kompiuteryje yra galimas. Žinoma, tai yra didžiulis smūgis internetinės reklamos pasauliui, nes išaugus reklamų blokavimo programėlių populiarumui, smarkiai sumažėjo reklamos užsakovų pelnas.

Kodėl naudingas reklamų blokavimas ?

Dėl į mūsų akis įkyriai lendančios reklamos, paranku įsidiegti papildomą reklamos blokavimo funkciją. Šiandiena, mūsų aplinkoje tiek gausu reklamų, kad reklamuotojams tampa vis sunkiau išsiskirti iš kitų. Norėdami palikti ilgai išliekantį įspūdį, reklamuotojai gali sukurti itin išraiškingą ir kūrybingą reklamą, kurią pastebėsite ir įsiminsite. Deja, tai reikalauja daug laiko ir pinigų, todėl daugelis reklamuotojų renkasi daug paprastesnį variantą: puošnų, beveik agresyvų skelbimą, kuris išsiskiria iš kitų konkurentų ir yra įkyriai reklamuojamas.

Reklamų blokavimas ateina į pagalbą

Taigi, ką mes kaip vartotojai tokiu atveju darome? Užsidedame akinius ir stengiamės filtruoti visus aplink mus esančius dirgiklius, jei apskritai juos įmanoma ignoruoti. Tai padaryti internete pakankamai sunku ir sukelia daug nepatogumų. Prieš galėdami perskaityti valandų valandas ieškotą tekstą, pirmiausia jūs turite išjungti keturis iššokusius langus ir reklampjuostę. To nepadarę, jūsų norimas perskaityti tekstas dažnai būna tiesiog neįskaitomas. Taigi, prieš pradėdami naudotis internetu, dažnai jūs esate tiesiog priversti peržiūrėti reklamas.
Taigi, laisvė, kurią kadaise mums suteikė internetas, po truputį atimama iš mūsų. Laimei, reklamų blokavimo programėlės ateina mums į pagalbą.
Reklamų blokavimo funkcija apsaugos jus nuo daugybės skelbimų. Deja, tai nereiškia, kad atsikratysite erzinančių ir iššokančių langų visam laikui, tačiau laikas praleistas naudojantis internetu bus daug malonesnis. Pagrindinis reklamų blokavimo tikslas – užblokuoti erzinančias ir labiausiai dirginančias reklamas. To pasekoje, galėsite džiaugtis internetu be reklamų ar kai kuriais atvejais „rėkenčios“ reklamos bus pakeistos subtilesnėmis, malonesnėmis alternatyvomis, kurios bus mažiau trukdančios. Kiek reklamų bus užblokuota, priklauso nuo įdiegtos reklamų blokavimo programos („Ad blocker“).

„Ad Blocker“ verčia reklamuotojus būti kūrybingais

Reklamų blokavimas negarantuoja internetinio gyvenimo be jokių reklamų, tačiau to pasekoje, matysite tinkamesnę, įdomesnę ir kartais net linksmesnę reklamą. Reklamos agentūros visame pasaulyje kovoja su reklamų blokavimu ir mato kai jų akivaizdžiai matomi skelbimai nustoja veikti.
Tai reiškia, kad po ilgų, erzinančių ir iššokančių langų, pagaliau jiems tenka mąstyti kūrybiškai. Vienas iš būdų tai padaryti – parodyti skelbime, kad jie žino, jog naudojamas reklamos blokavimas. Pavyzdžiui, „Netflix“ reklamuotojai sugalvojo specialią reklamos kampaniją, skirtą „Ad blocker“ vartotojams. Apsilankę naujienų svetainėje lankytojai iš karto pamatę nerimą keliantį skelbimą su tekstu: „Sveiki „ad blocker“ vartotojau“. Jūs negalite pamatyti skelbimo, bet skelbimas gali pamatyti jus“. Tai geriausias būdas priversti reklamų blokavimo vartotojus sudominti, kad jie spustelėtų ant reklamos. Tuomet jie nukreipiami į „Netflix“ svetainę. Ši kūrybinga kampanija sulaukė daug teigiamų reakcijų net tarp žmonių blokuojančių reklamas ir parodė, kad ne visada reklama yra erzinanti.

Skylės gynyboje

Nors kai kurios įmonės tinkamai ir kūrybingai kovoja su reklamos blokavimu, visgi reklamos blokavime vis dar išlieka daug skylių. Pavyzdžiui, reklamuotojams patariama kuo daugiau reklamuotis mobiliosiose programėlėse, kur vis dar galima apeiti reklamos blokavimą.
Kai kurios svetainės taip pat yra neprieinamos, nebent lankytojas laikinai išjungia reklamos blokavimo funkciją. Lankydamiesi tokiose svetainėse iškart gaunate pranešimą su „draugišku prašymu“ išjungti reklamos blokavimo funkciją, jei norite pežiūrėti tinklalapio turinį.
Taip pat, pastebima, kad „YouTube“ vis aktyviau naudoja video reklamas. Tokios kompanijos kaip „YouTube“ ir „Spotify“ yra labai patenkintos savo pelną nešančiais mokamais „be skelbimų“ tinklalapių variantais.
Galiausiai, ne kiekviena reklamos blokavimo programa yra vienodai patikima. Kai kurie reiklamų blokavimo programų gamintojai užkulisiuose dirba su reklamuotojais ir jiems yra mokama už tam tikrų skelbimų praleidimą pro jų gynybos sistemą.

8 geriausios reklamų blokavimo programos

Reklamų blokavimo programos neapsaugos jūsų nuo visų formų skelbimų, tačiau tai padės nuo kasdienių erzinančių, agresyvių iššokančių langų, kurie mėgsta tiesiog iššokti prieš jūsų ekraną.
Žemiau rasite 8 geriausias reklamų blokavimo programas, kurias rekomenduojame įsidiegti.

1. AdBlock

AdBlock - reklamų blokavimasTurbūt geriausiai šioje srityje reklamas blokuoja „AdBlock“. Šis reklamos blokavimo plėtinys apsaugos jus ne tik nuo erzinančių iššokančių langų, bet ir nuo kitų reklamų, tokių kaip erzinančios „YouTube“ reklamos. „AdBlocker“ turi eilę parinkčių, padėsiančių pridėti arba pašalinti tam tikras „AdBlock“ funkcijas pagal jūsų skonį. Tokiu būdu galiausiai matysite tik jums labiausiai priimtinas ir įdomias reklamas.
„AdBlock“ gali būti įdiegtas kaip bet kuris kitas naršyklės plėtinys. Šis plėtinys yra nemokamas ir juo daugojasi apie 60 milijonų žmonių visame pasaulyje.
„AdBlock“ plėtinys pirmiausia užtikrina jūsų privatumą, todėl norint jį įdiegti nėra reikalaujama jokių asmens duomenų. Taip pat, pagal numatytuosius nustatymus standartiškai veikia kenkėjiškų programų filtras, kuris užtikrina geresnę apsaugą nuo kenkėjiškų programų. Kitas šio plėtinio privalumas yra tas, kad galite įtraukti konkrečius puslapius ir net „YouTube“ kanalus į baltajį sąrašą, kas reiškia, kad jūs leidžiate jų skelbimus. Tai leis jums aplankyti svetaines ir kanalus, kurie iš dalies gauna pajamas iš reklamos.

PASTABA: Nepainiokite „Adblock“ su „AdBlockPlus“. Nors šie pavadinimai yra labai panašūs, šių plėtinių galimybės skiriasi. Plačiau apie „AdBlock Plus“ skaitykite žemiau.

2. uBlock Origin

uBloack Origin - reklamų blokavimas Kaip ir „AdBlock“, „uBlock Origin“ taip pat yra labai vertinamas, kurį galima įdiegti nepriklausomai nuo naršyklės. Naudodami „uBlock Original“ reklamos blokatorių, galite tikėtis, kad bus užblokuotos visos reklamos, kurias gali užblokuoti šis blokatorius. Tai yra efektyvus reklamos blokavimo įrankis su daugybe skirtingų galimybių. Jei norite išvengti reklamų „uBlock Origin“ yra puiki alternatyva.
„uBlock Origin“ galima naudoti su „Chrome“, „Firefox“, „Safari“ ir „Mac“ naršyklėmis. Tai yra vienas pirmųjų sukurtų reklamos blokavimo įrankių, kuris nuolat atnaujinamas, siekiant užtikrinti, kad nauji skelbimai nepraslystų pro pirštus. Be to, šis plėtinys yran nemokamas.

PASTABA: tarp internetinių svetainių „uBlock Origin“ ir „uBlock.org“ yra skirtumas. Įdiegę „uBlock Origin“, pastebėsite, kad jis blokuoja „uBlock“ svetainę. Iš pradžių gali atrodyti, kad tai klaida, tačiau taip nėra. Šie du plėtiniai: „uBlock Origin“ ir „uBlock“, turi skirtingus logotipus ir nėra tarpusavyje susiję. Vis dėlto „uBlock“ prašo finansinės paramos savo projektų plėtojimui, o surinkti pinigai nėra skirti „uBlock Origin“, kurie nepriima paramos. Taigi, prieš siųsdamiesi įsitikinkite, kad prie naršyklės pridėjote teisingą plėtinį.

3. AdBlock Plus

AdBlock Plus - reklamų blokavimas Kaip jau minėjome anksčiau, nereikėtų painioti „AdBlock“ reklamų blokatoriaus su „AdBlock Plus“. „AdBlock Plus“ atsirado anksčiau nei „AdBlock“, tačiau jis neturėjo „Google Chrome“ plėtinio. Šiuo metu „AdBlock Plus“ taip pat galima naudoti „Chrome“, kaip ir „Firefox“, „Opera“, „Internet Explorer“, „Safari“, „Yandex“ naršyklėse, „Edge“, „Maxthon“ ir „Android“. Šiuo metu šis reklamos blokavimo plėtinys instaliuotas daugiau kaip 100 mln. įrenginių, todėl yra populiariausias naršyklės plėtinys.
„AdBlock Plus“ skaičiuoja tinklalapyje užblokuotų reklamų skaičių. Taigi, nesunkiai galite matyti, kiek skelbimų aplenkėte. Be to, kaip „AdBlock“, šis reklamos blokavimo plėtinys naudoja „EasyList“, kad nustatytų, kurie skelbimai yra užblokuoti, todėl galite dar kartą patys pakoreguoti savo prioritetus.
Apskritai „AdBlock Plus“ turi keletą gairių, kurias reklamas praleisti, o kurias blokuoti. Tai vadinama priimtinų reklamų iniciatyva. Siekdama padėti (mažoms) svetainėms vis dar pasinaudoti savo puslapių skelbimais „AdBlock Plus“ leidžia tam tikras neįkyrėjusias reklamas. Ši iniciatyva yra naudinga reklamuotojams, tačiau taip pat kelia daug klausimų. Kaip sako pats „AdBlock Plus“, yra nemažai didelių kompanijų, mokančių būti įtrauktomis į Priimtinų reklamų iniciatyvas. Tai iš esmės reiškia, kad programa „AdBlock Plus“, sukurta siekiant neutralizuoti reklamą, uždirba pinigus iš reklamos.

4. NoScript

NoScript - reklamų blokavimas„Firefox“ yra labai populiari naršyklė, kurioje taip pat gali būti reklamos blokavimo plėtiniai. „NoScript“ yra specialiai sukurtas „Mozilla Firefox“ plėtinys, veikiantis visose “Firefox”, “Seamonkey” ir kitose “Mozilla” naršyklėse. Kaip ir kiti reklamų blokavimo plėtiniai, „NoScript“ blokuoja iššokančius langus, puslapių reklamas ir stebėjimo slapukus. Jis taip pat suteikia galimybę nustatyti asmeninius nustatymus, išsaugant pasirinktas svetaines kaip „saugias“.
Dėl šios baltojo sąrašo sistemos „NoScript“ yra žinomas kaip geras reklamų blokavimo plėtinys, kuris taip pat siūlo apsaugą nuo saugumo rizikų. Jis sumažina tokius pažeidžiamumus kaip „Spectre“ ir „Meltdown“. Net Edwardas Snowdenas nurodė, kad „NoScript“ yra tinkama priemonė ne tik blokuoti reklamas, bet ir apsaugos jūsų privatumą ir saugumą.
“NoScript” yra nemokamas plėtinys, tačiau jis veikia tik „Mozilla“ ir „Firefox“ naršyklėse. Norėdami apsaugoti, pavyzdžiui, „Google Chrome“ ar „Internet Explorer“, jums reikės kitos reklamų blokavimo plėtinio.

5. Ghostery

Ghostery - reklamų blokavimas Kitas reklamos blokatorius, apie kurį teigiamai atsiliepė Snowdenas yra „Ghostery“. „Ghostery“ yra plėtinys, kurio pagrindinis tikslas yra valdyti svetainių sekimo priemones. Šis plėtinys atskleidžia, kurie stebėjimo slapukai yra aktyvūs svetainėje ir leidžia juos užblokuoti. Kadangi svetainės nebegali gauti tam tikros informacijos apie jus, naudojant „Ghostery“ jūsų internetinė patirtis tampa daug saugesnė. Suasmenintos reklamos taps praeitimi, todėl jums nebereikės nuolat žiūrėti į visas tas vestuvines sukneles, kurios siūlomos su nuolaida, nes praėjusią savaitę pranešėte „Facebook‘e“, kad buvote dukterėčios vestuvėse.
Kadangi daugelis svetainių yra lėtesnės dėl visų jose esančių reklamų ir slapkukų, „Ghostery“ sako, kad tai leis jums naršyti švariau ir greičiau. Taip pat, jums nebus rodomos reklamos, bei nebus pasinaudota jūsų asmenine informacija.
Nuo 2017 metų „Ghostery“ priklauso Vokietijos kompanijai „Cliqz“. „Cliqz“ yra privatumo naršyklė, kuri savo programinę įrangą pavertė atviru šaltiniu. Tai reiškia, kad visi gali matyti naršyklės, o dabar ir reklamos blokavimo kodą, kad padėtų toliau tobulėti. Tai taip pat užtikrina, kad bet kokios plėtinio problemos ar keistenybės būtų greitai nustatytos. „Ghostery“ yra nemokama ir prieinama įvairioms naršyklėms, įskaitant „Firefox“, „Chrome“, „Opera“, „Safari“, „Edge“, „Internet Explorer“ ir pačiam „Clientqz“. Taip pat, yra mibilioji versija, skirta „Android“ ir „iOS“ įrenginiams.

6. uMatrix

uMatrix - reklamų blokavimas Šią reklamos blokavimo priemonę sukūrė Raymondas Hillas, kuris yra ir „uBlock Origin“ kūrėjas. „uMatrix“ daugiausiai skirtas pažengusiems vartotojams. Šio plėtinio standartiniai nustatymai naudoja priešingą daugumos kitų reklamos blokavimo principą. Užuot dirbusi su „juodaisiais sąrašais“ tam, kad blokuotų konkrečias svetaines, „uMatrix“ pagal numatytuosius nustatymus blokuoja visus išorinių šalių „scripts“. Jūs galite patys į „baltąjį sąrašą“ įtraukti svetaines ir pusplapius, kad nedelsiant įsitikintumėte jog jie veikia. Tokiu būdu gausite sąrašą su svetainių puslapiais, kuriuos jūs patvirtinote ir norite matyti.
Dėl šio principo gali būti taip, kad po „uMatrix“ įdiegimo kai kurie tinklalapiai gali atrodyti kitaip ir galbūt kai kuriais atvejais ne taip gerai veikti. Laimei, visa tai galima pakoreguoti. „uMatrix“ yra ypatingai tikslus įrankis: jis sulaiko viską, nebent jūs aiškiai davėte leidimą rodyti tam tikros svetainės turinį.
„uMatrix“ blokuoja slapukus, reklamas, „scripts“ ir visas kitas užklausas. Visus šiuos dalykus, kurių reikalauja svetainės jūs galite peržiūrėti patys. Tuomet visas šias užklausas galite vienu ypu ar atskirai įtraukti į „baltąjį“ arba „juodajį“ sąrašus.
„uMatrix“ taip pat turi papildomus nustatymus, užtikrinsiančius jūsų privatumą.
Be viso to, „uMatrix“ yra namokamas ir veikia „Chrome“, „Firefox“ ir kitose naršyklėse.

7. Privacy Badger

Privacy Badger - reklamų blokavimas „Privacy Badger“ yra išmanus ir nemokamas reklamų blokatorius, priklausantis „Electronic Frontier Foundation“, kuris automatiškai mokosi blokuoti nematomus stebėjimo slapukus. Įdiegus šį plėtinį, jis pradeda stebėti galimus slapukus kiekvienoje svetainėje, kurioje jūs apsilankote. Tai reiškia, kad iš pradžių jokie slapukai nėra blokuojami. Laikui bėgant „Privacy Badger“ mato, kurie trečiųjų šalių slapukai nuolat stebi jus internete ir juos blokuoja. Tokiu būdu reklamose nebeteks matyti prekių kurias prieš kurį laiką internetinėje parduotuvėje įsidėjote į krepšelį.
Yra keli būdai, kaip „Privacy Badger“ gali reaguoti į slapukus. Jis gali juos užblokuoti, nepersiųsti informacijos arba visiškai leisti. Jei norite ką nors pakeisti automatiniuose nustatymuose, kuriuos jums nustatė „Privacy Badger“, pakeitimus galite atlikti pačiame plėtinyje.
Šis reklamų blokavimo plėtinys yra unikalus tuo kuo ilgiau jį naudosite, tuo geriau bus pašalinamos klaidos, kurios gali būti sistemoje.
„Privacy Badger“ šiuo metu veikia su „Opera“, „Chrome“, „Firefox“ naršyklėmis ir „Firefox“ „Android“ sistemose.

8. AdLock

AdLock - reklamų blokavimas„AdLock“ yra reklamų blokavimo programa, kurios lengvai nerasite programų parduotuvėje. Taip yra todėl, nes jis blokuoja ne tik jūsų naršyklės, bet ir kitų programų ir programinės įrangos skelbimus.
„AdLock“ turi „Chrome“ plėtinį, tačiau jūs išnaudosite visas šios programos galimybes jei įdiegsite „AdLock“ į savo išmanųjį telefoną ir nešiojamąjį kompiuterį per jų svetainę. Tokiu būdu taip pat galėsite blokuoti reklamas mobiliuosiuose žaidimuose ir, pavyzdžiui, „Skype“.
Testavimo metu pastebėjome, kad kartais įvyksta „klaidingai teigiamas“ rezultatas. Tai reiškia, kuomet kažkas blokuojama, tuo tarpu, kai tai nėra reklama. Tai gali būti kai kurie slapukų pranešimai ar nuorodos, kurios nebūtinai yra reklamuojamos.
Be to, „AdLock“ nemokamai galima naudotis iki 14-os dienų. Po to, reikia įsigyti abonementą, kuris yra ganėtinai pigus. Vis dėlto, rekomenduotume įsigyti „AdBlock“, jei norite užblokuoti, pavyzdžiui, mobiliųjų žaidimų ar kitų programų reklamas.

Geriausios reklamos blokavimo programos: trumpa santrauka

Norėdami padėti jums išsirinkti tinkamą reklamų blokatorių, žemiau pateikiame geriausių reklamų blokatorių apžvalgą.

Reklamų blokatorius Trumpas aprašymas
AdBlock
 • Visiškai nemokamas
 • Plėtiniai daugumai naršyklių
 • Dažniausiai naudojamas reklamų blokatorius
 • Galite įtraukti svetaines ir “Youtube” kanalą į “baltajį sąrašą”, ko pasekoje, už reklamą jos galės papildomai uždirbti
 • Apsaugo nuo kenkėjiškų programų (ang. “malware”)
uBlock Origin
 • Visiškai nemokamas
 • Veikia su “Chrome”, “Safari”, “Firefox” ir “Mac”
 • Reguliarūs atnaujinimai
 • Galimas “baltasis sąrašas” ir daugybė papildomų parinkčių
AdBlock Plus
 • Reklamų blokavimas nemokamai
 • Veikia su “Chrome”, “Firefox”, “Opera”, “Internet Explorer”, “Safari”, “Yandex” naršyklėse, “Edge”, “Maxthon” ir “Android”
 • Galimybė sudaryti “baltąjį sąrašą”
 • Praleidžia keletą netrukdančių reklamų, pagrįstų “priimtinų skelbimų iniciatyva”
 • Iš dalies „Google“ gali rinkti duomenis kitais tikslais.
NoScript
 • Visiškai nemokamas
 • Integruota „Mozilla“ naršyklėse , tokiose kaip „Firefox“
 • Netinkamas naudoti su „Internet Explorer“ ir „Google Chrome“
 • Be reklamų taip pat gali užblokuoti slapukus ir „scripts“
Ghostery
 • Visiškai nemokamas
 • Veikia su „Firefox“, „Chrome“, „Opera“, „Safari“, „Edge“, „Internet Explorer“, „Cliqz“, „Android“ ir „iOS“
 • Skirtas blokuoti svetainių stebėjimo priemones, įskaitant ir slapukus
 • Kaip ir kiti svetainių blokatoriai, svetainės dažnai veikia greičiau.
uMatrix
 • Visiškai nemokamas
 • Veikia „Chrome“, „Firefox“ ir daugumoje kitų naršyklių
 • Pažengusiems vartotojams
 • Veikia su „Baltaisiais sąrašais“, vietoje „juodojo sąrašo“
 • Visiškas valdymas, visų užklausų apžvalga ir papildomi privatumo nustatymai.
Privacy Badger
 • Visiškai nemokamas
 • Veikia su „Chrome“, „Opera“, „Firefox“ naršyklėmis ir su „Firefox“ „Android“ įrenginiuose
 • Automatiškai išmoksta užblokuoti nematomus sekėjus
 • Prisitaiko prie jūsų interneto naudojimo.
AdLock
 • 14-os dienų nemokamas bandomasis laikotarpis
 • Veikia su „Chrome“, „Safari“, „Windows“ ir „Android“
 • Taip pat blokuoja reklamas už naršyklės ribų, pavyzdžiui, mobiliuosiuose žaidimuose
 • Negalima parisiųsti per „Google Play Store“ ar „Apple App Store“.

Būkite atsargūs su „Google Chrome“ plėtiniais

Būkite atsargūs su „AdBlock“ ir „AdBlockers“, kurie iš tikrųjų yra „Google Chrome“ plėtiniai. Ne todėl, kad jie blogiau apsaugo jus nuo reklamos ar slapukų rinkimo, bet todėl, kad pat „Google“ renka daug duomenų apie jūsų elgesį internete. Tuomet šie duomenys naudojami tikslinei reklamai. Žinoma, savaime tai nebūtinai yra problema, tačiau tai kelia klausimą: ar „Google AdBockers“ tikrai yra nešališki? Jei norite būti tikri, naudokite „Google AdBlocker“ kartu su kitais nepriklausomais reklamų blokatoriais.


Comments are closed.
© 2022 | VPN Gidas

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0